מס' צפיות - 366
דירוג ממוצע -
מצלמים מפתחות
קבוצה של מפתחים מאוניברסיטת קולומביה חשפו טכנולוגיה חדשנית שפיתחו לשכפול מפתחות: תמונות של מפתחות מעובדים ע"י תוכנה משוכללת, ההופכת אותן לתבנית תלת-ממדית לפיה אפשר לטבוע העתק של המפתח.
מאת: יאיר מור 02/12/08 (01:02)

את האייטם הבא אני שומר בבטן כבר שבועיים, מסיבות ברורות - לא הייתה לי הזדמנות להעלות אותו לכאן. אך מאחר ואף אתר טכנולוגיה ישראלי אחר שראיתי לא דיווח על כך - הנה לכם החדשה המרעישה:

 
קבוצה של מפתחים מאוניברסיטת קולומביה חשפו טכנולוגיה חדשנית שפיתחו לשכפול מפתחות: תמונות של מפתחות מעובדים ע"י תוכנה משוכללת, ההופכת אותן לתבנית תלת-ממדית לפיה אפשר לטבוע העתק של המפתח. הטכנולוגיה, המכונה SneaKey (משחק מילים בסגנון "מפתחמקן"), לא רק חוסכת מהגנב את הצורך לכייס את היעד הממופתח; היא אף מאפשרת לו לעשות הכל ללא להיראות כלל.

 

תמונת ההדגמה שלמעלה, למשל, צולמה - לא תאמינו - ממרחק של כמעט 60 מטר!!! לאחר הצילום, שימשה תוכנת עיבוד תמונה לשינוי פרספקטיבת (זווית) ההתבוננות במפתח, ואיפשרה לשלושת החוקרים, בראשותו של בנג`מין לאקסטון, לשכפל את המפתח ללא שנגעו בו או נאלצו להיתפס בשעת הצילום ע"י בעליו (שבמקרה דנן היה אחד החוקרים, שהקריב את בטחונו האישי לטובת המדע).

 

החוקרים אומרים כי אמנם כרגע מסוגלת התוכנה לשכפל רק מפתחות רגילים, אך לאחר שיפורים קלים בלבד היא תהיה מסוגלת לחולל את אותו נס גם עם מפתחות מסוגים `מתוחכמים` יותר. ולמי שצריך יותר מזה כדי להפסיק להניח את המפתחות על השולחן בכל מסעדה - אני כבר לא יודע מה להגיד חוץ מ"ביטוח כבר יש לך?".

 

לבלוג של יאיר מור

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר