מס' צפיות - 405
דירוג ממוצע -
איקאן רוכש מיליוני מניות יאהו
קארל איקאן, אחד מבעלי המניות העיקריים בחברת יאהו, ובודאי הקולני שבהם, רכש השבוע כמעט 7 מיליון מניות נוספות של יאהו. האם עכשיו נפתחת הדרך לעסקה עם מיקרוסופט? ומה חושב איקאן על יאנג?
מאת: טור אורח 29/11/08 (23:45)

מאת: מערכת pCon

 

בעוד יאהו ממשיכה לחפש אחר מנכ"ל חדש שיחליף את ג'רי יאנג, המשקיע קארל איקאן רוכש קרוב לשבעה מיליון מניות נוספות של חברת יאהו. איקאן הוא דמות חשובה בסאגת יאהו, ובעל מספר מניות גדול בחברה, כבר "איים" בעבר כי יחליף את כל מועצת המנהלים של יאהו לאחר שאלה דחו את הצעת מיקרוסופט לרכוש את החברה.

מחירי מניות בירידה

בזכות הירידה המהירה בערך מניית יאהו בתקופה האחרונה, הצליח איקאן לרכוש 6.8 מיליון מניות תמורת 9.92 דולר למניה, מה שאומר שכרגע יש ברשותו 75.6 מיליון מניות של יאהו, או כ-5.5% מהחברה. רק לשם השוואה: בהשקעה הראשונית שלו ביאהו, שילם איקאן 25 דולר למניה.

איקאן היה גם הקול המרכזי בעד שינוי הכיוון של יאהו, ותמך מאד, כאמור, בעסקה שהציעה מיקרוסופט. היום, כאשר יאהו מאבדת כוח נראית העסקה ההיא כרעיון לא רע בכלל, אלא שסטיבן באלמר הודיע זה מכבר כי במיקרוסופט כבר לא מעוניינים לרכוש את יאהו.

מחבב את ג'רי

בקשר לג'רי יאנג אומר כעת איקאן כי הוא דווקא "מחבב את הבחור", וכי יאנג הנו "בחור כריזמטי". עם זאת, מאחר ולדעת איקאן ליאהו אין סיכוי בתחרות מול גוגל, יש לקדם את העסקה עם מיקרוסופט. יאנג, כזכור, היה בין המתנגדים לעסקה בזמנו. האם כעת יקבל איקאן את מבוקשו?

 

פורסם באתר pCon החדש! - המלצות, אתרים, הכרזות ומאמרים, על מחשוב ואינטרנט http://www.pcon.co.il/v5/ArchiveMore.asp

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר