מס' צפיות - 7162
דירוג ממוצע -
סקס, אלימות ואונס
מאת: רינה 25/11/08 (20:19)

בכל המקרים ששמעתי לאחרונה על תלונות נגד כל מיני מפורסמים בעניין של הטרדה מינית או אונס, הגעתי למסקנה שלא תמיד היה שם אונס ואם היה הייתי מאשימה את הנאנסות ולאו דווקא את האונסים.

 

בחדשות של אתמול בערב (שש עם עודד בן עמי) שידרו ידיעה על צלם אופנה מפורסם שנעצר על אונס. כמו במקרים של כל הסלבסים גם במקרה הזה היה צורך לעדכן את האומה, גם אני עודכנתי. באותו משדר הופיעה אחת הנאנסות, מוסתרת מאחורי רעלה, אבל הקול לא היה מעוות.

 

היא סיפרה כי פגשה את הצלם בבר שבו היא מילצרה. הוא ביקש ויסקי והיא הגישה לו עם חיוך, הוא הציע לה עבודה אחרת עם קידום וניהול והיא כמובן הסכימה ואז הוא הזמין אותה לפגוש את הבוס הבא שלה. היא נכנסה איתו למכונית והם נסעו.

 

בדרך הצלם נזכר כי שכח משהו בבית ושאל אותה אם לא יפריע לה שיעצור ויקח את מה ששכח, היא כמובן הסכימה. כשהמכונית עצרה ליד הבית שם גר הצלם, הוא הזמין אותה לעלות, היא הסכימה (כמובן יכלה לסרב, אבל הסכימה)

 

בדירה הוא הגיש לה משקאות אלכוהוליים (לדבריה מלא אותה באלכוהול) היא שתתה (כמובן יכלה לסרב, אבל שתתה) ואז הוא הציע לה למדוד בגדים, היא שאלה איפה אפשר למדוד את הבגדים והוא הצביע על חדר בדירה, היא נכנסה למדוד את הבגדים (כמובן יכלה לסרב וגם להזכיר לו שהם בדרך לראיון)

 

כשמדדה חולצה, נתפס לה הריצ'רץ' והוא שאל אם היא צריכה עזרה והיא כמובן הייתה צריכה עזרה, ומפה לשם כשהוא עוזר לה ללבוש או לפשוט את החולצה, הוא אנס אותה. האונס נמשך במשך חודשיים ואת התלונה במשטרה על אונס נגדו היא הגישה רק כששמעה שעוד כמה בנות הגישו.

 

אני מגנה כל סוג של אונס וכפיה ואלימות, אבל נשאלת השאלה, האם היה כאן אונס? בכל שלב ושלב הגברת יכלה לסרב. לסרב לנסוע איתו המכונית, ואם כבר נסעה לסרב לעלות אליו הביתה ואם כבר עלתה איתו אליו לדירה, לסרב לשתות אלכוהולים עד שכרות וכמובן יכלה לסרב למדוד בגדים אילו לא הייתה שיכורה.

 

אז נגיד שהוא ניצל את השיכרות שלה ואנס אותה, כי בכל זאת גם אם הסכימה מתוך שיכרות, זה ניצול של מצב וגם בערך אונס, אבל מה? היא לא התפכחה במשך חודשיים? לדבריה הוא המשיך לאנוס אותה במשך חודשיים נוספים עד שנעצר בגלל תלונות של בנות אחרות ואז גם היא הצטרפה למתלוננות.

 

זאת לא רק היא, החל בנשיא לשעבר קצב ועד הצלם, אני לא מאמינה לבנות האלה שהתלוננו על אונס.

 

א' מבית הנשיא נאנסה במשך שנתיים. איזו בחורה שפויה ובוגרת נותנת שיאנסו אותה במשך שנתיים בלי להתלונן מה"אונס" הראשון? לא משנה כמה קידום הבטיח לה הנשיא, לא משנה איזו משכורת עתק היא קיבלה עבור העבודה שלה שם, ברגע שהוא כפה את עצמו עליה, הייתה צריכה לעזוב.

 

אבל היא לא עזבה והמשיכה לסבול אונס במשך שנתיים עד ניסיון הסחיטה הראשון שלה מהנשיא קצב, ניסיון שלא הצליח ורק אז נזכרה להגיש תלונה במשטרה, אבל אפילו הפרקליטות לא האמינה לה.

 

ההיא שהתלוננה על הנשיקה של חיים רמון, כולנו ראינו את התמונה שלה מחובקת עם חיים כשהידיים שלה עוטפות את הכרס שלו, איך הייתה לה החוצפה להתלונן על הטרדה מינית? אם היא לא הייתה מתקרבת אליו, כל זה לא היה קורה ושמו לא היה מוכפש.

 

זאב רווח יצא זכאי וחף מפשע מתלונות האונס נגדו, אבל חנן גולדבלט קיבל שבע שנות מאסר. אני לא יודעת אם חנן אנס, אבל לפי כמה עדויות שקראתי, הוא הציע לשחקניות שבדרך להתפשט כדי להדגים סצינות סקס.

 

האם לא יכלו אותן השחקניות לסרב? להחליף את הסטודיו למשחק? להסביר לו כי הן לא מתכוונות לשחק בסרטים פרונוגרפיים, אלא במחזות בלי סצינות עירום ואונס? יכלו, בטח שיכלו, אבל הן הלכו עד הסוף, עד האונס ועד התלונה במשטרה וכל זה יכול היה להמנע אילו הן היו מצליחות להגיד מלה פשוטה אחת "לא!"

 

אונס בעיני זה כשמצמידים סכין לצוואר או אקדח לרקה ומכריחים את הגברת לקיים יחסי מין בכפייה. זה בכלל לא אונס כשהגברת גם עולה לדירה, גם שותה וגם מתפשטת. זה לא אונס כשגברת עובדת במקום מכובד וכדי לשמור על מקום העבודה מסכימה לכל מיני משחקי סקס. זה לא אונס בכלל אם הגברת מסכימה להתפשט ולשחק בסצינת מין רק משום שהמורה הציע לה.

 

בכל המקרים האלה תמיד אפשר להגיד לא, אפשר להתלונן כשמדובר בסתם אנשים לא מפורסמים שמנצלים סמכות לרעה, נכון שהמצב הכלכלי קשה ואנחנו במשבר, אבל אם הברירה היא בין לשחק עם הבוס משחקי סקס או לעזוב את מקום העבודה, אם את לא רוצה להיאנס, אז תעזבי, ואפשר גם לבעוט במקום מאוד רגיש, הוא לא יתלונן וגם לך לא תהיה סיבה.

 

ועל כל אלה נאמר: "באה בתולה אל הרב ואמרה, רבי נאנסתי, אמר לה הרב, ולא ערב לך?".

 

(בתמונה: צילום אילוסטרציה)

הכותבת היא אחת שאיכפת לה מכל מה שקורה.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 4 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
סקס אלימות ואונס
רועי 08.12.08 (16:11)
2.
פשוט לא יאמן
נועה 14.12.08 (16:12)
3.
אני מבקשת לגנות את המאמר הזה מכל וכל
אחת שמבינה 04.01.09 (11:46)
4.
הדיקטטורה הפמיניסטית
diamond 08.01.09 (22:33)