מס' צפיות - 484
דירוג ממוצע -
מתכוננים לחוק נגד משלוח דואר זבל
בעוד כמה ימים ייכנס לתוקפו החוק נגד משלוח דואר זבל ופרסומות בכל אמצעי התקשורת, כולל דואר אלקטרוני, פקסים, טלפונים ועוד. מה צריך ארגון לעשות, ומה צריך המשתמש הפרטי לעשות? תשובות בהמשך.
מאת: טור אורח 24/11/08 (09:20)

מאת: מערכת pCon

 

עוד כמה ימים, בסוף נובמבר, ייכנס לתוקפו החוק האוסר על משלוח של דואר זבל וספאם. לפי החוק, אסור יהיה לשלוח פרסומות דרך הדואר האלקטרוני, פקסים, SMS ומערכות חיוג אוטומטי, אלא אם כן מקבל הפרסומת הסכים לכך מראש ובכתב. המטרה כעת היא להיערך לחוק החדש בעזרת כמה צעדים, מאחר ועבירה על החוק יכולה לגרור פיצוי לנמען בסך 1,000 ₪ ללא הוכחת נזק.

מודל פוזיטיבי

החוק עומד בסטנדרטים של המודל האירופי, לפיהם האחראי הבלעדי הוא שולח הפרסומת. מדובר במודל פוזיטיבי, Opt In, לפי חברות מפרסמות יוכלו לשלוח דואר זבל רק למי שהסכים לכך במפורש מראש. זאת בניגוד לדרישה של מפרסמים רבים לאמץ מודל Opt Out, לפיו דואר הזבל ייפסק רק כאשר הנמען מבקש להסיר עצמו מרשימת התפוצה לאחר שכבר קיבל דואר זבל.

חברות רבות כבר החלו לשלוח מיילים המבקשים מהנמענים אישור להמשיך ולשלוח להם חומר פרסומי, כאשר חשוב לציין כי חומר פרסומי כולל גם ניוזלטרים למיניהם (אם הנמען לא נרשם אליהם).

באיגוד האינטרנט הישראלי התגייסו לעזור לכולנו להבין מה בדיוק השלכות החוק עם עצות שונות בנוסף על דוגמאות לכתב תביעה אזרחית נגד מפיצי הספאם.

ספאם בעצומה

עצומה שניסתה לאחד את בעלי העסקים הקטנים שרוב הפרסום שלהם נעשה בעיקר באמצעות הדוא"ל צברה בתחילה חתימות לגיטימיות, אך בהמשך הופצצה בתגובות אוטומטיות - או ספאם. אכן אירוני. פוליטיקאים, אגב, יוכלו להמשיך לשלוח פרסומות בניגוד לחוק. מדוע? לא ברור.

 

פורסם באתר pCon החדש! - המלצות, אתרים, הכרזות ומאמרים, על מחשוב ואינטרנט http://www.pcon.co.il/v5/ArchiveMore.asp

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר