מס' צפיות - 405
דירוג ממוצע -
5 שגיאות נפוצות שמשקיעים עושים בזמן משבר פיננסי
מאת: רו"ח שי באטון 22/11/08 (09:21)

בייחוד בזמנים של משברים פיננסיים ותנודות בשווקי ההון, משקיעים נוטים לעשות שגיאות כמו למכור כשזה הזמן להשקיע, או לקנות כשזה הזמן לצאת מהשוק. להלן 5 שגיאות נפוצות שמשקיעים עושים בזמנים של משבר ועולות להן כסף:

 

1. להיכנס לפאניקה. למרות ה-"משבר" הכלכלי שמשפיע על חברות שונות, זהו אינו קיצו של העולם. לראיה, אפילו בתקופה זו יש גם מניות שעולות.

 

2. למכור בחופזה. כשהשווקים נמצאים במצב של ירידה מתמדת, קל להאמין כי הירידות לעולם לא יסתיימו, לכן אנשים רבים כל-כך נתקלים בדחף למכור. אולם, כפי שהשווקים אינם רק עולים ועולים בלי הפסקה, הם גם לא יירדו לנצח. תיזהר לא למכור לפני שהשוק יתפוס פתאום כיוון למעלה.

 

3. לא לקנות. אם היין האהוב עליך היה מוצע למכירה בהנחה של 30%, לא היית רוצה לקנות כמה וכמה חתיכות? מניות אינן שונות. וורן באפט, שנטען לגביו כי הוא המשקיע הטוב בכל הזמנים, קונה בזמני משבר, וכיום הוא משקיע מיליארדים בחברות שאנשים בורחים מהן (ג'נרל אלקטריק, גולדמן זאקס).

 

4. להאמין לתקשורת. האינטרסים של אמצעי התקשורת אינם זהים לאלו שלך. כלי התקשורת מעוניינים בכמה שיותר מאזינים/צופים/קוראים ולכן ייטו להקצין ולהפוך לכותרת בומבסטית כל ידיעה בנושא המשבר, בין היתר באמצעות הבאת דעות אפוקליפטיות של "מומחים" למיניהם. אחרי הכל, הסטנדרטי והנורמלי די משעמם. תהיה משקיע ידען, אולם שמור את הסיפורים בפרופורציה המתאימה. גם ה-"משבר" האחרון ייתכן ולא ישפיע על היעדים ארוכי הטווח שלך.

 

5. להיות מושקע "רגשית". קבלת החלטות אמוציונאלית מובילה לבחירות גרועות. בין אם זה פחד, חמדנות או חוסר ביטחון, אם זהו הרגש שמניע את בחירותיך הפיננסיות, רוב הסיכויים שבחירות אלו יתגלו כלא מוצלחות. תשוקה הינה דבר נהדר כשמדובר ברומן... אולם כשזה מגיע לפיננסים שלך, ככל שתהיה קר יותר בשיקוליך, כך יימלאו יותר (או יתרוקנו פחות) כיסיך.

 

סיבוב פרסה של השוק משנה את הסנטימנט של המשקיעים, ולא להיפך. המשקיעים שימתינו לסימן מהשוק לשינוי יהיו קרוב לוודאי אלו שיפסידו את מרבית הטיפוס החוזר למעלה.

 

לסיכום, 5 השגיאות הנפוצות שמשקיעים עושים בזמן משבר פיננסי:

 
1 - להיכנס לפאניקה
2 - למכור בחופזה
3 - לא לקנות
4 - להאמין לתקשורת
5 - להשקיע רגשית

 

אומץ איננו היעדר פחד. אומץ הינו נקיטת פעולה למרות הפחד.

 

לאתר של ר"וח שי באטון

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר