מס' צפיות - 362
דירוג ממוצע -
מי רוצה להיות מליונר!
ספרים, סרטים ומחקרים לרוב, ניסו ברבות השנים לחקור ולגלות את הדרך לעושר. מדוע רק אחד מכל אלפים רבים דוהר למעלה ונהיה עשיר ורב אמצעים יותר, הרבה יותר מאחרים.
מאת: הצרכן 20/11/08 (01:48)

הזזנו את הגבינה,מכרנו פרארי ואפילו קראנו את אבא עני אבא עשיר,כלום נשארנו עם המינוס בבנק. העשרנו את הקופה של כותב הספר ושרשרת השיווק מעליו ואנחנו נשארנו יתומים מממון.

 

יש כמה גורמים שחשובים לעשיית עושר שלא יופיעו בשום מדריך או ספר.

 

רעב -  המניע מספר אחד לעשירי העולם היה מצב כלכלי רעוע,משפחה עניה ומרודה ודחף להגיע לרווחה כלכלית. בני המשפחות הבורגניות או מעמד הביניים שנולדים עם רווחה מסויימת ולא הרגישו חרפת רעב מעודם,לעולם יהיו חסרים את הדחף הזה.

 

מורשת - חלק גדול מעשירי ושועי הארץ קיבלו את הונם ועסקיהם בירושה. שרי אריסון,הדנקנרים,שטראוס,רקאנטי,ורטהיימר הבן ועוד רבים אחרים,פשוט נולדו ואו התחתנו במשפחה הנכונה.

 

הליכה על הסף - כל איש עסקים שרוצה להצליח מגיע יום אחד למצב בו הוא חייב לבחון את חוקי המדינה בה הוא פועל וללכת על הסף עם התקנות והחוקים בארץ פועלו. אנשים תמימים ושומרי חוק מטבעם יתקשו לעמוד במצבים אלו ולא יעזור להם שום מדריך לעושר.

 

לפתוח עסק ללא רשיון,לשחק עם שלטונות המס,להעסיק עובדים בתנאים מתחת למינימום הנדרש. רובנו ירתעו ממצבים אלו ויעדיפו להרוויח פחות אבל להיות אזרחים שומרי חוק. 

 

זכרון - אחת התכונות המאפיינות אנשי עסקים מצליחים היא זכרון פנומנלי. הם לא זקוקים למחשבים או עוזרים שילחשו באוזניהם. גם את שמו של אחרון העובדים במפעל המרוחק ביותר,הם יזכרו.

 

ללא תכנון - זוג החברים שפתח את אתר האינטרנט you-tube לא חשבו לרגע שיום אחד יקנו אותם ב 1.65 מיליארד דולר. יום אחד הם חזרו ממסיבה ברשותם היו כמה קבצי וידאו שרצו לעלות ברשת, הם פתחו את העסק במוסך ביתי לרכב. דומה הדבר עם בעלי חברת ,icq ,skype ועוד מיזמים רבים אחרים.

 

קילר אינסטינקט - זאת בדרך כלל תכונה מולדת,גם אם נולדת במשפחה הנכונה ואתה רך מידי,סביר להניח שלא אתה תיבחר לרשת את הוריך. איש עסקים חייב להיות צייד משובח עם אצבע קלה על ההדק. כך הוא לא יחמיץ הזדמנות להתעשר ויפזר את מתחריו לכל עבר.

 

עקשנות, התמדה ודמיון עשיר רק יועילו בדרך לעושר..

 

לבלוג של הצרכן 

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר