מס' צפיות - 286
דירוג ממוצע -
הנגיד פישר לא עומד בקצב הריבית
מערכת הבחירות המתקרבת בישראל מפזרת ערפל ומיסוך מזויף בפניהם של אזרחי ישראל וקברניטיה הכלכליים. המיתון הגדול יכה בנו בייתר שאת, כשנתעורר באמצע חודש פברואר עם ניסיונות כושלים להקים ממשלה חדשה, ללא תקציב מאושר ועם כושר סחטנות שלא יודע שובע מצד השותפים הקואלציונים
מאת: רפי גליק 12/11/08 (01:54)

בעת שסטנלי פישר הוריד את הריבית לשלשה אחוזים, מתקרבת הריבית לזמן קצר בארה"ב לאפס. רק לפני שנה עוד גייסה ממשלת ארה"ב כספים לזמן קצר בריבית של 3.5% , לפני כחודש עמדה הריבית על אחוז אחד, היום ריבית זו עומדת על שתי עשיריות האחוז בלבד ובמשך היום היא אף התקרבה לעשירית האחוז. 
 

הכספים שיוצאים מאירופה ומהשווקים המתעוררים ממשיכים לזרום לארה"ב ומסמנים לבן ברננקי על הורדת ריבית נוספת ובקרוב.

 
גם באירופה נחתכה ריבית הלייבור לחצי ויותר. איגוד הבנקאים הבריטי (BBA) דיווח אמש כי ריבית הליבור לשלושה חודשים נפלה ב-0.06% ל-2.24% - רמתה הנמוכה ביותר מאז ה-5 בנובמבר 2004 ופחות ממחצית מרמתה ב-10 באוקטובר - 4.82%. מדובר בפעם ה-21 ברציפות בה ירדה הליבור לשלושה חודשים.

בתנאים האלו ריבית של שלשה אחוז, למדינה שעשויה לסבול ממיתון מתמשך היא עדיין ריבית גבוהה, במיוחד כאשר הנגיד פישר מעוניין בהמשך פיחות השקל מול הדולר. ריבית גבוהה מדי עשויה לעצור את התהליך וכפי שאכן אנחנו רואים, הנגיד הישראלי אינו מגיב למיתון המתקרב, בקצב הורדות הריבית של עמיתיו בארה"ב ובאירופה .

מערכת הבחירות המתקרבת בישראל מפזרת ערפל ומיסוך מזויף בפניהם של אזרחי ישראל וקברניטיה הכלכליים. המיתון הגדול יכה בנו בייתר שאת, כשנתעורר באמצע חודש פברואר עם ניסיונות כושלים להקים ממשלה חדשה, ללא תקציב מאושר ועם כושר סחטנות שלא יודע שובע מצד השותפים הקואלציונים.

במצב הזה גם הקסמים של ביבי לא יועילו.

 

לבלוג של רפי גליק

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר