מס' צפיות - 410
דירוג ממוצע -
יוזמה למען חופש הביטוי באינטרנט
מדינות מסויימות בעולם מפעילות צנזורה על אזרחיהן, גם בכל הנוגע לגלישה באינטרנט. כעת, משתפות יאהו, גוגל ומיקרוסופט פעולה ביצירת קוד התנהגות שיגן על החופש של הגולשים.
מאת: טור אורח 30/10/08 (02:27)

מאת: מערכת pCon

 

הצנזורה והבקרה המוגזמת באינטרנט בחלק ממדינות העולם הובילו לכך שחברות כמו גוגל, מיקרוסופט ויאהו החליטו לשתף פעולה עם ארגונים לזכויות אדם וזכויות הגולשים תחת יוזמה בשם Initiative Global Network (ה-GNI). מטרת יוזמה זו היא ליצור קוד התנהגות שיגן על חירות הגולשים ברשת, ולהגן על הגולשים במדינות כמו סין, אפריקה ומקומות אחרים בהם מתקיימת צנזורה על האינטרנט.
 
עומדות בחוקים המקומיים

הגופים למען זכויות אדם וחופש הביטוי העבירו בעבר ביקורת כלפי חברות רבות אשר שיתפו פעולה עם אותם משטרים מדכאים, באופן שלמעשה עזר למשטרים הללו (בעיקר בסין) לעקוב אחר הרגלי הגולשים.

עם זאת, עוד לפני האולימפיאדה בסין, שלחו גוגל, יאהו ומיקרוסופט מכתבים לסנאטורים בארצות הברית, עם הודעה לגבי מספר כללי התנהגות הקיימים במדינות המפעילות בקרה וצנזורה על האינטרנט. עם זאת, החברות ציינו במכתבים כי ימשיכו לשתף פעולה עם החוקים המקומיים בכל מדינה.

לא מספיק

תחת ה-GNI, התחייבו החברות לחשוף כל ניסיון של ממשלות שונות להפרת זכויות גולשים. לפי ארגון עיתונאים ללא גבולות, מדובר בצעד ראשון אך לא מספיק, וכי קיימות עדיין פרצות במסמך המאפשרות למשטרים השונים לנצלן לרעה.

 

פורסם באתר pCon החדש! - המלצות, אתרים, הכרזות ומאמרים, על מחשוב ואינטרנט http://www.pcon.co.il/v5/ArchiveMore.asp

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר