מס' צפיות - 432
דירוג ממוצע -
בעקבות המשבר: ירידה בשכר וגל פיטורים
איך משפיע המשבר הכלכלי על ישראל בכלל ועל תחום המחשוב בפרט? ב-Deloitte ערכו את הסקר הרבעוני שלהם ומצאו כמה נתונים מעניינים, שלא לומר פסימיים. האם יש סיבה לדאוג?
מאת: טור אורח 27/10/08 (01:32)

מאת: מערכת pCon

 

לפי חברת Deloitte, המשבר הכלכלי בעולם ישפיע גם על העובדים בעולם כולו וגם בארץ. מסקר VC Indicator שערכה החברה בקרב אנשי קרנות הון סיכון, 70% מהם מאמינים כי בשנה הקרובה נראה ירידה בשכר של עובדי הייטק, בעיקר במחצית השנייה של השנה. 48% מהם מעריכים כי נראה גם גל פיטורים במחצית השנה הקרובה, ו-52% צופים פיטורים בהיקף מצומצם יותר.

ראייה פסימית

הסקר מצא גם כי 64% מהקרנות בישראל מתכננות לקצץ בהוצאות בהתאם למשבר הכלכלי, 29% ממנהלי הון סיכון דיווחו כי כבר פעלו לקראת איתור חברות פורטפוליו שייסגרו במקרה והמצב הכלכלי יחמיר, ו-21% דיווח כי הקרן שלהם תתחיל בתהליך דומה בקרוב.

בעיה נוספת היא עמידה בהתחייבויות לקרנות. לפי הסקר של Deloitte, 61% ממנהלי הון סיכון מאמינים כי המשקיעים בקרנות לא יוכלו לעמוד בהתחייבויותיהם לקרן. גם גיוס קרנות המשך עלול להתגלות כבעייתי - כך מאמינים 88% מהמשתתפים בסקר.

לגבי העתיד, רוב אנשי קרנות הון סיכון אינם אופטימיים: רק 4% צופים שיפור במצב הכלכלי בארץ, בעוד 81% מאמינים כי המצב הכלכלי בארץ יורע. דוגמאות להשפעת המשבר הכלכלי על תחום המחשוב בארץ ניתן לראות כבר עכשיו בגל פיטורי עובדים בכמה חברות, כמו למשל באתר וואלה.

עוד אין מה לדאוג

לפי גלובס - אשר ערכו פרוייקט מיוחד בנושא - בכירים בתחום ההשמה מאמינים כי כרגע לא נראה פיטורים המוניים, אך בהחלט ניתן לראות תהליכים של בדיקת המצב והקפאת גיוסי עובדים. עם זאת, דווקא בסטארטאפים ממשיכים לגייס עובדים במרץ.

 

פורסם באתר pCon החדש! - המלצות, אתרים, הכרזות ומאמרים, על מחשוב ואינטרנט http://www.pcon.co.il/v5/ArchiveMore.asp

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר