מס' צפיות - 479
דירוג ממוצע -
יו טיוב - אין לי זמן!
במסגרת מקצי-השיפורים שעובר לאחרונה ענק הוידאו ברשת, הוספה לו תכונה חדשה ושימושית: תגיות-זמן. הבעיה היא שכמו התכונות הקודמות שהוספו במהלך 2008 לאתר, גם זו לא נתמכת בממשק. כנסו לפרטים המלאים...
מאת: יאיר מור 27/10/08 (01:27)

יו-טיוב הוא אמנם פורטל הוידאו הגדול בעולם, אבל מבחינות רבות הוא מפגר. פשוט כך. אחרי שלוש וחצי שנות פעילות ומיליארדי צפיות, יו-טיוב עדיין נראה כתינוק שצריך שיחתלו אותו. החיפוש לא לוקח בחשבון את כל המילים המוקלדות, התוצאות מסודרות בצורה בלתי הגיונית בעליל, נגן הפלאש נוטה להיתקע מדי-פעם, ולאחרונה בישראל הוא לא עולה כלל עד לריענון (שלישי!!!) של העמוד. בקיצור: תפוז - מאחוריכם...

 
עכשיו, במסגרת מקצי-השיפורים שעובר לאחרונה ענק הוידאו ברשת, הוספה לו תכונה חדשה ושימושית: תגיות-זמן. תגיות-הזמן הן מעין "הערות" שאפשר להוסיף לכתובת הוידאו ביו-טיוב, כדי לגרום לו להתחיל מנקודת זמן בסרטון שאיננה ההתחלה. רק הוסיפו לכתובת עמוד הוידאו את התבנית הבאה: #t=1m23s, והוידאו יתחיל מהשניה ה-23 בדקה השניה שלו (בדוגמא הזו). הנה, לדוגמא, קפיצה ישירה לתחזית המרשימה של "מבט החדש".

 
הבעיה היא שכמו התכונות הקודמות שהוספו במהלך 2008 לאתר, גם זו לא נתמכת בממשק. במלים אחרות: תהיו חייבים לבצע את הוספת תגית-הזמן ידנית, מאחר ואין שום כלי באתר שעוזר באוטומציה של ההוספה. כאילו לא די בזה, ברוב הסרטונים הנגינה לא תתחיל מהשניה המבוקשת אלא מ"פריים-מפתח" (מי שיסביר לי מה לעזאזל זה אומר יקבל את "הויבראטור" שתפוז שלחו לי לכבוד ראש השנה) קרוב, מה שמוציא את רוב הקטע מהיכולת הזו - עלוב, בהתחשב בעובדה שאפילו אתר האם "גוגל וידאו" המוזנח עושה זאת טוב יותר מזה כשנתיים.

 
בסך הכל, מדובר בעוד יכולת שמצטרפת לשורת היכולות הנחמדות-אבל-לא-שמישות באתר, יחד עם הכתוביות וההערות, שכרגע הדרך היחידה ליצור אותן ביו-טיוב היא להעלות את הסרטונים דרך אתרים אחרים (אז למה אתם קיימים, לעזאזל?!), וגם המילה האחרונה בהומור גוגלי מעוות - היכולת לשמוע הקראה של תגובותיכם לפני שליחתם, בקול שנשמע יותר כמו אחמדינג`ד מנסה לדבר גרמנית. אנטישמים.

 

לבלוג של יאיר מור

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר