מס' צפיות - 385
דירוג ממוצע -
אחוזי אימוץ נמוכים מדי ל-RSS
אחת מטכנולוגיות ה-web 2.0 שניבאו לה הכי הרבה הצלחה לפני מספר שנים הייתה ה-RSS. כעת דו"ח חדש של Forrester מוצא כי ה-RSS לא מעורר התלהבות של ממש. למה? מה עושים?
מאת: טור אורח 23/10/08 (01:54)

מאת: מערכת pCon

 

מחקר חדש מבית Forrester מצא כי קצב אימוץ ה-RSS אינו גבוה כפי שרבים חשבו שיהיה. לפי המחקר, רק מיעוט של גולשים משתמש ב-RSS, ורבים מאלה שלא משתמשים ב-RSS לא הביעו כל עניין לעשות זאת בעתיד. לפי תוצאות הסקר, 78% לא משתמשים כלל ב-RSS, כ-12% אינם בטוחים אם הם משתמשים ב-RSS (כלומר - לא יודעים כלל מה זה אומר), ורק 11% משתמשים ב-RSS.

לא מודעים

הבעיה עם RSS כבר מתחילת הדרך הייתה חוסר ההבנה והמודעות של הגולש הממוצע לגבי הטכנולוגיה - מה היא עושה, למה זה טוב, ואיך משתמשים בטכנולוגיה. ובכל זאת, מדובר בשיטה מעולה וקלה למעקב אחר עדכונים, בעיקר בכל הנוגע לחדשות, ודרך מצויינת לשמירה על קשר עם הלקוחות דרך עדכונים בנוגע למוצרים ושירותים.

עם זאת, אין צורך להספיד את ה-RSS כל כך מהר. ראשית, קצב הגידול דווקא מרשים למדי, אם משווים את 11% המשתמשים ב-RSS היום ל-2% בלבד לפני כשנתיים-שלוש. בנוסף, המחקר של Forrester התבסס על נחקרים מארצות הברית בלבד, ובהחלט ייתכן שבאירופה המצב שונה.

מי צריך את זה?

נראה שהשאלה העיקרית היא - למה? מדוע האדם הממוצע שנראה נלהב מטכנולוגיות Web 2.0 רבות אחרות (כמו בלוגים, רשתות חברתיות ו-wiki) לא מראה התלהבות רבה מ-RSS. מומחים שונים טוענים כי הצורך (או היעדר הצורך) הוא הוא הבעיה; כל אותם עדכונים שמציע ה-RSS יכול הגולש הממוצע למצוא בעצמו על ידי גלישה באינטרנט. זה אמנם לוקח יותר זמן, אבל עבור רבים זה הרבה יותר מהנה.

 

פורסם באתר pCon החדש! - המלצות, אתרים, הכרזות ומאמרים, על מחשוב ואינטרנט http://www.pcon.co.il/v5/ArchiveMore.asp

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר