מס' צפיות - 421
דירוג ממוצע -
הוליווד בידיים של דיויקס
מאת: יאיר מור 21/10/08 (16:18)

לפני כשבוע חתמה ענקית הסרטים WARNER (הארי פוטר, מטריקס וכמעט כל שובר קופות שתעלו על דעתכם) על הסכם הפצה עם לא אחרת מאשר חברת DIVX, בה נלחמו חברות ההפקה שנים ארוכות, בטענה (הנכונה במקצת) כי היא מפתחת פורמט המקל על העתקות סרטים בלתי חוקיות. במסגרת העסקה, תמכור החברה ללקוחות סרטים חדשים שיוציא התאגיד הענק, כמו גם כ-2,000 מהסרטים בארכיון ההפקה של וורנר. בהמשך, לדברי וורנר, יורחב ההיצע, ויכלול את כל 7,000 הכותרים בספריית חברת ההפקה הוותיקה. בכיר בוורנר אמר ל"ביזנסוויק" כי חברתו בחרה להפיץ את סרטיה דרך DIVX בזכות "הפורמט המאובטח שלה, המגן על הסרטים שלנו מפני פיראטיות".

 
כאן המקום לציין כי בשנים עברו ניסו חברות ההפצה לשכנע את חברת DIVX לאבטח את הפורמט הידוע שלה נגד העתקות לא-חוקיות, אך נענו בסירוב מוחץ. לא ברור מתי בדיוק שינתה חברת DIVX את האסטרטגיה שלה, אך אני יכול להבטיח לכם שזה קשור לתביעות הענק שעמדו נגדה לפני כחצי שנה וגרמו לה לסגור את המתחרה המעולה שלה ל"יוטיוב", שהיה אתר הורדת הוידאו המשוכלל ביותר בעולם.

 
לא ברור אם הסרטים יימכרו לצפייה בלבד, לצריבה חד-פעמית או להשכרה על דיסקים שיסופקו מ-DIVX, וגם המחירים טרם נמסרו, אך לאור העובדה כי פורמט DIVX הוא פורמט הוידאו הנתמך ביותר בעולם - עם לא פחות מ-100 מיליון מוצרים תואמים! - ברור למדי כי לא מדובר בהימור פרוע מדי. מה גם שוורנר אינה הראשונה שחותמת על עסקה כזו - סוני כבר חתמה על חוזה דומה, ומנכ"ל DIVX קווין הול אמר כי החוזים עם שתי החברות יעניקו לחברתו את זכות השיווק של כחצי מהסרטים המופקים כיום בהוליווד (נתונים הגיוניים למדי, שכן כחצי מחברות ההפקה בארה"ב הן חברות-בת של שתי הענקיות הללו).

 

לבלוג של יאיר מור

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר