מס' צפיות - 425
דירוג ממוצע -
גלישה באינטרנט מצילה את המוח?
רוצים לשמור על המוח שלכם צעיר ורענן? מחקר חדש טוען כי כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לבצע חיפוש באינטרנט על בסיס קבוע. האם אינטרנט טובה יותר למוח מקריאה? מסתבר שכן.
מאת: טור אורח 18/10/08 (23:33)

מאת: מערכת pCon

 

מחקר חדש מהמחקר לחקר המוח באוניברסיטת קליפורניה מצא כי אנשים בגיל המעבר וקשישים הגולשים באינטרנט משפרים פעילות מוחית. לא מדובר בכל פעולה במחשב; המחקר מתייחס בעיקר לביצוע תדיר של חיפוש באינטרנט, אשר מביא לשימוש בחלקים נרחבים יותר במוח, בעיקר בחלקים האחראים על תהליכי קבלת החלטות ופתרון בעיות.

פעילות מוחית נרחבת

המחקר החדש צפוי להתפרסם בגיליון הבא של ה-American Journal of Geriatric Psychiatry (המגזין האמריקני לפסיכיאטריה גריאטרית). המחקר בחן שתי קבוצות עיקריות של נבדקים בגילאי 55-76, כאשר לקבוצה אחת לא היה ניסיון בגלישה באינטרנט, בעוד לקבוצה השנייה כן. המחקר בחן גם את ההבדל בהשפעה על המוח בין חיפוש באינטרנט לבין קריאה.

החוקרים מצאו כי קריאת ספר הובילה לפעילות זהה בקרב כל הנבדקים, אך הנבדקים שהיו רגילים לחיפוש באינטרנט הראו פעילות מוחית ביותר אזורים במוח, בעיקר באזורים החשובים לקבלת החלטות ולפתרון בעיות.

טוב מקריאה

מסתבר כי חיפוש באינטרנט משלב כמה תהליכים עצביים אשר אינם פעילים בשעת קריאה, ושפע הבחירות בתוצאות החיפוש דורש מאנשים לבחור אפשרות אחת מתוך מגוון אפשרויות, מה שמפעיל רכיבים קוגניטיביים רבים יותר.

 

פורסם באתר pCon החדש! - המלצות, אתרים, הכרזות ומאמרים, על מחשוב ואינטרנט http://www.pcon.co.il/v5/ArchiveMore.asp

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר