מס' צפיות - 437
דירוג ממוצע -
עלייה בהונאות מניות בדוא"ל
הספאם והפישינג לא עומדים להיעלם, כך טוענים ב-McAfee, ומוסיפים כי כעת ניתן גם לראות ניצול של נפילה ועלייה במחירי מניות כדרך למשוך משתמשים תמימים לפתוח מיילים מסוכנים.
מאת: טור אורח 14/10/08 (08:32)

מאת: מערכת pCon

 

כבר עכשיו יש לא מעט ספאם ופישינג המגיע אלינו בדואר האלקטרוני, אך ב-McAfee טוענים כי המצב רק הולך להחריף, תוך ניצול המצב הנוכחי בבורסה. בדו"ח הנקרא Vulnerabilities in the Equities Markets פורסים מומחי McAfee שיטות חדשות לניצול המצב בעזרת הודעות דוא"ל המתייחסות לעליות וירידות של מניות במטרה למשוך משתמשים תמימים לאתרי פישינג, וכן במטרה לגרום למניות מסוימות לעלות או לרדת בעזרת הפצת חדשות שקריות.

פעם בחודש

לדוגמא, מחיר מניית מיקרוסופט נוטה לרדת ב-"Patch Tuesday", היום בו מיקרוסופט משיקה מדי חודש את תיקוני האבטחה שלה, בעוד שביום למחרת ("Exploit Wedensday") יש עלייה במחיר המניה. מצב זה לא השתנה במהלך שלוש השנים האחרונות. זו רק דוגמא לדרך בה מחיר המניות נע עקב חשש של משקיעים, והאקרים ופושעים מתחילים לנצל זאת כעת.

ב-McAfee מאמינים כי ייתכן גם מצב בו עובד בחברת תוכנה יפיץ מידע על תקלות ובאגים על מנת לשנות את מחיר מניית החברה וליצור לעצמו רווח נאה על ידי רכישת מניות במחיר נמוך. במקביל, ניתן לנצל איומים והודעות על וירוסים והתקפות.

מפיצים נוזקות

במאמר אחר מציינים מומחי McAfee כי ניתן להשתמש בפישינג במקביל לאירועים חשובים המופיעים בחדשות, במטרה לעורר עניין של משתמשים. למשל, כותבי נוזקות ניצלו את העניין במשחקים האולימפיים במטרה להפיץ נוזקה במחשבים של אנשים שפתחו מייל בנושא.

 

פורסם באתר pCon החדש! - המלצות, אתרים, הכרזות ומאמרים, על מחשוב ואינטרנט http://www.pcon.co.il/v5/ArchiveMore.asp

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר