מס' צפיות - 451
דירוג ממוצע -
גרסא שלישית ל-OpenOffice וחגיגה
ב-OpenOffice.org חוגגים מחר יום הולדת שמונה ל-OpenOffice, ובמקביל משיקים גרסא שלישית שכוללת חידושים, שיפורים וממשק משתמש חדש ונוח. זה הזמן להצטרף לחגיגות.
מאת: טור אורח 12/10/08 (01:30)

מאת: מערכת pCon

 

החל ממחר נוכל ליהנות מגרסא חדשה, שלישית במספר, ל-OpenOffice - חבילת היישומים המשרדיים בקוד פתוח. הגרסא - המוצעת כמובן בחינם וכחלופה ליישומי אופיס של מיקרוסופט - תכלול מספר מאפיינים חדשים, כולל ממשק משתמש חדש, אפשרות לבצע תקריבים למסמכים באמצעות ה-Status bar ותמיכה למסמכים שנשמרו בפרומט docx.

חוגגים פעמיים

OpenOffice,org מתכננים למחר מסיבת השקה שתתקיים בפריס להכרזה על הגרסא השלישית, אך גם במטרה לחגוג את יום השנה השמיני במספר של OpenOffice. הגרסא החדשה תכלול תמיכה לסטנדרט OpenDocument Format 1.2, וכאמור ניתן יהיה לפתוח באמצעותה גם מסמכים שנוצרו באופיס 2007 של מיקרוסופט וכן באופיס 2008 ל-Mac OS.

חידושים נוספים כוללים שיפור לתמיכה בקבצי PDF, הרחבה לגיליונות האלקטרוניים עם 1,024 טורים זמינים במקום רק 256 ואפשרות Solver כמו זו הקיימת באקסל, ושיפור לעבודה עם טבלאות. בנוסף, גרסא 3.0 כוללת Start Center בדומה למה שמציעה מיקרוסופט, המאפשר למשתמש לבחור איזה יישום ברצונו להפעיל מתוך המסך הראשי.

מחר או מחרתיים

בינתיים, עד שגרסא 3.0 תהיה זמינה החל ממחר (או ב-14.10 לכל המאוחר), ניתן להוריד את גרסת הבטא הרביעית,ה-Release Candidate 4 מאתר החברה, אם כי לפי OpenOffice.org ה-RC4 אינה מומלצת לשימוש מאחר ולא מדובר במוצר סופי.

 

פורסם באתר pCon החדש! - המלצות, אתרים, הכרזות ומאמרים, על מחשוב ואינטרנט http://www.pcon.co.il/v5/ArchiveMore.asp

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר