מס' צפיות - 412
דירוג ממוצע -
AMD מתפצלת, אבו דאבי עוזרת
שנה לא קלה עברה על AMD בניסיון להתחרות באינטל, וכעת מודיעה החברה על התפצלות. החל מ-2009 תפוצל החברה לשתי חברות שונות, כאשר אחת תתכנן שבבים והשנייה תייצר אותם. החברה שתייצר את השבבים תהיה ברובה בבעלות אבו דאבי. האם זה יציל את AMD?
מאת: טור אורח 10/10/08 (23:14)

מאת: מערכת pCon

 

חברת AMD הודיעה על פיצולה לשתי חברות נפרדות, כאשר חברה אחת תישאר תחת ההנהלה הנוכחית ותמשיך לתכנן שבבים, בעוד החברה השנייה תייצר שבבים. החברה השנייה תהיה בבעלות ממשלת אבו דאבי. הפיצול נועד לאפשר ל-AMD, שעודנה יצרנית השבבים השנייה בגודלה, להתחרות כראוי מול חברת אינטל המובילה בתחום.

הוצאות עצומות

מה שהוביל להחלטה על הפיצול הוא הוצאות עצומות בתחום המחקר והייצור, שהובילו את החברה לחובות בסכום של כ-5 מיליארד דולרים. ב-AMD מקווים כי הפיצול ישנה את המצב.

החברה השנייה, תחת השם הזמני Foundry Company, תהיה חברה משותפת, ו-AMD תחזיק ב-44% ממניותיה, בעוד שאר המניות יהיו שייכות לחברת Advanced Technology Investment Company הנמצאת בבעלות ממשלתית של אבו דאבי, שכבר בנובמבר 2007 הודיעה על השקעה ב-AMD.


כחלק מהפיצול, תשקיע חברת Advanced Technology Investment Company 2.1 מיליארד דולר בבניית מפעלים חדשים לייצור שבבים, ועוד 3.6 מיליארד דולר בעתיד, במקביל לרכישת 58 מיליון מניות AMD בסכום כולל של 314 מיליון דולר. סכומים אלה, מקווים ב-AMD, יעזרו לה לצאת מהחובות ולהמשיך להתחרות באינטל.

הפיצול בקרוב

הפיצול צפוי להתרחש בתחילת 2009, לאחר שהעסקה תאושר על ידי בעלי המניות ב-AMD ועל ידי הרגולטורים.

 

פורסם באתר pCon החדש! - המלצות, אתרים, הכרזות ומאמרים, על מחשוב ואינטרנט http://www.pcon.co.il/v5/ArchiveMore.asp

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר