מס' צפיות - 333
דירוג ממוצע -
דיאטה עולמית
מאת: הצרכן 08/10/08 (18:49)

אף פעם לא ממש הבנתי איך שטרות המזומנים הופכים לשורה כתובה במחשב הבנק והאם יש כיסוי אמיתי לסכומי העתק שרשומים לזכות וחובה במחשבי הבנקים וגופי ההשקעות השונים. אם תחשבו טוב, הכול זה מגדלים פורחים באוויר שמידי כמה שנים מוציאים את האוויר הישן לפנות מקום לאוויר חדש.

 

וזה בדיוק מה שקורה עכשיו. עוד כמה שבועות, לפני תקופת חגי דצמבר (חג המולד וראש השנה האזרחי). שוקי העולם יירגעו, המפולת תיבלם והמגמה בתחילת 2009 תתייצב ותתהפך. הנעור המחזורי של המערכת הפיננסית העולמית יסתיים בקול דממה דקה.

 

שחקנים ותיקים בשוק נעלמים עכשיו מידי יום, חברות כמו האחים ליהמן, מריל לינץ וכו` נעלמים או נבלעים בתוך גופים גדולים מהם וגם בישראל הקטנה נראה מיזוגים ואו הלאמות של גופים פיננסים. אבל לאחר שהשווקים יירגעו, הפעילות והגופים הפיננסים ישנים כחדשים תשוב לצמרת מנפחי הבלונים העולמית.

 

זאת לא המפולת הראשונה ולא האחרונה. זאת תופעה קבועה שחיונית מאד למחזור החיים של הבורסות ושוקי ההון בעולם. עם שוך הסערה, נקבל כמה שנים נורמאליות בהם הכלכלה האמיתית והיצרנית תגבר על כלכלת האוויר שנקראת ביידיש "לופט גשפט". אבל כמו לאחר כל מפולת. כמה חודשים של עליות שערים תחזיר את הסוסים לאורוות וכלכלת הבלוף שוב תגבר על הכלכלה היצרנית עד למפולת הבאה.

 

רבים מאיתנו בעיקר אלו שיש להם מה להפסיד, שרווים בפאניקה מפחד שכל חסכונותיהם ירדו לטמיון. יש לי חדשות בשבילכם. הבנקים הגדולים לא יתמוטטו (יותר נכון לומר שלא יתנו להם להתמוטט). ממשלת ישראל כמו כל הממשלות במדינות העולם החופשי תלאים כל גוף בנקאי שיעמוד לפני קריסה. כך היה ב1983 במשבר מניות הבנקים וכך יהיה גם עכשיו במידת הצורך. התבצרו בהשקעות סולידיות והמתינו בסבלנות, עד יעבור זעם.

 

לבלוג של הצרכן 

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
אי אפשר להמשיך ככה
העצמאי המתון 09.10.08 (20:51)