מס' צפיות - 344
דירוג ממוצע -
התחתית כבר כאן
בזמן שכל השווקים יורדים: אג"ח, מניות, סחורות, ריביות , נדל"ן ושאר מיני ירקות, יתחילו המשקיעים לחזור חזרה להשקיע בכל אלו בשל ההערכה שהנה הגיעה התחתית וגם בשל הרצון להשקיע על מנת להשיג תשואה על כספם ובסביבת ריביות נמוכה, ההשקעה המועדפת היא הבורסה.
מאת: כלכלה להמונים 07/10/08 (01:21)

תוכנית ההצלה הלאומית אושרה כמעט סופית. על פי החוקה בארה"ב, הכח להעברת חוק מחולק שווה בשווה בין 3 גורמים:

1. הנשיא 2. הסנאט 3. בית הנבחרים

 

בתחילה, תוכנית ההצלה נכשלה במשוכה הראשונה ונדחתה ע"י בית הנבחרים של ארה"ב, מה שאומר שקשה יותר יהיה להעביר את החוק ( במקרה של דחיה ע"י בית הנבחרים, עדיין ניתן להעביר חוק אם הסנאט מצביע בעד החוק ברוב של לפחות שני שלישים).

 

הבורסות סביב העולם הגיבו בירידות חדות מאוד שלא נראו כמותם, והחוק המשיך הלאה לסנאט להצבעה. אם נקצר את השתלשלות האירועים, ההצבעה בסנאט עברה לאחר מקצה שינויים והחוק חזר לבית הנבחרים להצבעה וגם שם עבר. הנשיא בוש תומך נלהב ולכן גם הוא יחתום, כלומר, החוק יאושר סופית בימים הקרובים.

 

עם כל האמור, הבורסות בניו יורק פתחו אתמול, יום שישי, בעליות בציפיה להצבעת בית הנבחרים, דאו ג`ונס טיפס כ 300 נקודות ונסדאק טיפס 3.5% ואז לאחר אישור ההצבעה, כשנדמה היה שאנחנו ממשיכים צפונה, עשו הבורסות של ניו יורק סיבוב פרסה וסגרו בירידות חדות של כ 1.5%.

 

הסברים להתנהגות התמוהה הזו של המשקיעים ניתן לספק מכל קצוות הספקטרום אך נראה יותר מכל שהמשקיעים איבדו כל אמונה, אך אותי מטרידה העובדה שכל החדשות הטובות כבר בחוץ והכל מונח על השולחן ובכל זאת השווקים מגיבים בירידות חדות. מהזוית היותר אופטימית אני יכול להביא שני צידוקים מדוע בכל זאת יש מקום לאופטימיות:

 

1.מדד הויקס, מדד חשוב שמראה את סטיות התקן בשוק עומד על 43 כאשר בימים כתיקונם יראה מדד של 15. בעבר נערכו מספר בדיקות לבדוק קורלציות בין מדד הויקס לבין הערכת סופו של השוק הדובי ואכן נמצאה קורלציה מעניינת.

ללא להיכנס לעובי הקורה, נראה שמצאנו תחתית ואני בהחלט מאמין שהשוק מצא תחתית בשלב זה. אל תטעו, אני לא טוען שגל עליות יחל מחר או בעוד שבוע, אלא השוק יכנס לדשדוש שיכול להימשך זמן ארוך, אך ירידות מעבר לרמה בה אנו נמצאים היום נמצאות בשלבי סיום.

 

2.כמו כל דבר בחיים, התנהגות המטוטלת ניכרת בתחומים רבים, ברגע שהדברים נעים לנקודת קיצון, הם יחלו לנוע בחזרה לכיוון המרכז ואז לצד שני.

 

בזמן שכל השווקים יורדים: אג"ח, מניות, סחורות, ריביות , נדל"ן ושאר מיני ירקות, יתחילו המשקיעים לחזור חזרה להשקיע בכל אלו בשל ההערכה שהנה הגיעה התחתית וגם בשל הרצון להשקיע על מנת להשיג תשואה על כספם ובסביבת ריביות נמוכה, ההשקעה המועדפת היא הבורסה.

 

עוד רבות נדבר בנושא, אך מעל לכל, זכרו שאנו עדים להיסטוריה שתיכנס לספרי הלימוד של כלכלני העתיד, אז לגזור ולשמור. 

לבלוג של כלכלה להמונים

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר