מס' צפיות - 366
דירוג ממוצע -
צו מניעה שמעודד פיראטיות
מאת: יאיר מור 05/10/08 (01:24)

אני חייב לפתוח בווידוי קטן: לפני כמעט חודש דיווחתי לכם כי חברת "ריל מדיה" עומדת להתחיל במכירת תוכנת "קריעת" הדי.וי.די שלה, RealDVD, ונתתי לאופטימיות להשתלט עלי. כך השמטתי מהרשומה את הניחוש של רוב האתרים האמריקנים כי חברות הסרטים לא יסתפקו בהגבלות של "ריל" ויתבעו אותה.

 
נחשו מה - חברות הסרטים עלו הפעם לרמה חדשה של טמטום, ושש מהן הגישו תביעה לצו מניעה נגד מכירת התוכנה החדשה (והחוקית לחלוטין!). הטענה - ואני לא ממציא את זה - היא שהלקוחות "לא יצליחו לעמוד בפיתוי", ויתחילו "לקרוע" סרטים מושכרים בכמויות אדירות.

 

טענה מוזרה מאוד, שכן - אחרי הכל - קריעת סרט מהשכרה לצפיה במחשב הפרטי איננה אסורה כל עוד לא מעתיקים אותו למחשבים נוספים - והתוכנה של "ריל" הרי מוודאת שלא תוכלו לעשות זאת אלא-אם-כן תשלמו על כל מחשב נוסף, מה שהופך את ההשכרה לאלטרנטיבה זולה יותר מהעתקה! חוץ מזה, אם החברות חושבות שזה כזה פיתוי בלתי נשלט - למה הן לא מנצלות אותו להנפקת מוצר שיתבסס על הרעיון של העתקה חוקית תמורת תשלום לחבר`ה בהוליווד?

 
אגב - השימוע בנידון יתקיים עוד חודש, ב-3 לנובמבר. עד אז אתם יכולים להמשיך להעתיק די.וי.די מהשכרה בתוכנות ישנות, שאינן מגבילות אתכן באופן השימוש בקבצים. ואם זה מה שחברות הסרטים מאפשרות לכם לעשות במודע - איך הם מצפים שם שמישהוא ישלם על מה שאפשר לקבל חינם?

 

לבלוג של יאיר מור

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר