מס' צפיות - 904
דירוג ממוצע -
משרד התקשורת: ניסוי VoBoC
לקראת השנה החדשה, העניק משרד התקשורת לחברת Free Telecom רישיון לבצע ניסוי בטכנולוגיית VoBoC. מה מטרת הניסוי? מה מציעה טכנולוגייה זו? איזה ניסוי נוסף מאשר כעת משרד התקשורת?
מאת: טור אורח 01/10/08 (01:04)

מאת: מערכת pCon

 

לראשונה בישראל, מעניק משרד התקשורת רישיון לניסוי טלפוניה במתכונת VoBoC (ר"ת: Voice over Broadband over Cellular) - טלפוניה על גבי רשת נתונים סלולארית. המטרה, לפי שר התקשורת, היא לעודד את התחרות בענף הסלולאר, ולהוזיל מחירים בעיקר במגזר הפרטי.

מגבשים מדיניות

משרד התקשורת העניק לחברת Free Telecom רישיון מיוחד לביצוע ניסוי שיווקי למתן שירותי טלפוניה פנים ארצי באמצעות טכנולוגיית VoBoC, טכנולוגייה המאפשרת העברת טלפוניה בפרוטוקול IP על גבי רשת נתונים של מפעיל סלולארי.

המשתתפים בניסוי יוכלו לבצע שיחות טלפון באמצעות תוכנת Soft Phone שתסופק להם על ידי בעל הרישיון לניסוי. מטרת הניסוי היא לבדוק האם ניתן ליישם VoBoC וכיצד, כך שמשרד התקשורת יוכל לגבש מדיניות בנושא, כהשלמה למדיניות VoB בתחום הנייח.

גם Wi-Fi

במקביל, העניק משרד התקשורת לנס"ר התיישבות רישיון לעריכת ניסוי שיווקי למתן שירותי טלפוניה פנים-ארציים נייחים בטכנולוגיית VoIP באמצעות Wi-Fi. בשירות זו, יינתנו שירותי VoIP על גבי ציוד קצה סלולארי, עם ממשק Wi-Fi במקומות בהם נמצאות נקודות Wi-Fi (שדות תעופה, בתי מלון וכו').

 

פורסם באתר pCon החדש! - המלצות, אתרים, הכרזות ומאמרים, על מחשוב ואינטרנט http://www.pcon.co.il/v5/ArchiveMore.asp

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר