מס' צפיות - 6191
דירוג ממוצע -
Google Translate - גם בעברית
שירות התרגום של גוגל, ה-Google Translate, מוצע כעת גם בעברית, עם תרגומים לעברית ומעברית של עשרות שפות. איך עובד התרגום? מה עושים עם זה? ומה הבעיות שעדיין קיימות?
מאת: טור אורח 29/09/08 (10:26)

מאת: מערכת pCon

 

בגוגל הוסיפו תרגום גם לעברית כחלק משירות ה-Google Translate, בעזרתו ניתן יהיה לתרגם טקסטים מעברית לכ-30 שפות שונות, ולהיפך. התרגום מאפשר תרגום מילים בודדות או פסקאות שלמות, עם יישור הפסקאות מימין לשמאל. ניתן גם לתרגם עמודים שלמים באינטרנט, על ידי הזנת כתובת ה-URL לאתר השירות. השירות ניתן בחינם באתר ה-Google Translate.

עובד על סטטיסטיקה

שירות התרגום משתמש בטכניקות של סטטיסטיקה, כך שהתרגום מתבצע על בסיס של דוגמאות קיימות לתרגומים ושכיחות המילים. השירות אינו מהווה בשום צורה תחליף למתרגם אנושי, אך בגוגל מאמינים שהוא רק יילך וישתפר.

בגוגל מנסים בעזרת השירות החדש גם לתרגם קטעים שלמים משפה לשפה, אך חשוב לציין כי התרגום עדיין בעייתי. על הבנת סלנג אין בכלל מה לדבר, אבל גם משפטים פשוטים מיתרגמים באופן בעייתי יחסית משפה לשפה, ואת המשמעות צריך הגולש לנסות ולהבין בעצמו.

מילים לא מובנות

לעומת זאת, בכל הנוגע למילים בודדות, מציע השירות החדש של גוגל פתרון מעולה, כאשר במקום אחד תוכלו לתרגם כל מילה כמעט לכל שפה. כאשר השירות נתקל במילה שהוא לא "מכיר", הוא בדרך כלל יתרגם אותה באופן פונטי.

 

פורסם באתר pCon החדש! - המלצות, אתרים, הכרזות ומאמרים, על מחשוב ואינטרנט http://www.pcon.co.il/v5/ArchiveMore.asp

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר