מס' צפיות - 368
דירוג ממוצע -
מגונה אך מובן
פסטיבל שטרנהל בתקשורת כמו גם בין פוליטיקאים הששים לקרדומי חפירה כבר מתחיל להגעיל. דומה כי רבים איבדו פרופורציות באשר לפעולת ההתנקשות/אזהרה לכאורה שארעה השבוע. מאמר זה ענינו העובדות והאיזון המתחייב בעקבותיהן.
מאת: אהרון רול 28/09/08 (07:47)

פסטיבל שטרנהל בתקשורת כמו גם בין פוליטיקאים הששים לקרדומי חפירה כבר מתחיל להגעיל.  דומה כי רבים איבדו פרופורציות באשר לפעולת ההתנקשות /אזהרה לכאורה שארעה השבוע.  מאמר זה ענינו העובדות והאיזון המתחייב בעקבותיהן.

 

ראשון הוא ראשון, איננו מיישבים חילוקי דעות רעיוניים באמצעי אלימות ובוודאי שלא באמצעות רצח או נסיונות לרצח.  זהו טאבו, פסול ומגונה בכל חברה יהודית כמו גם  דמוקרטית.  כוחנו אמור לשמשנו למטרה עיקרית אחת, הגנה עצמית. העובדה שארע נסיון לרצח (שמא הפחדה) במקרה שטרנהל מלמדת על הכלל דהיינו, הכלל אינו נוקט בדרך זו.  עלינו לגנות בכל תוקף מעשים אלו, למצות הדין עם האחראים לכך והענישם בכל חומרת הדין למען יראו ויראו.  הציבור בוודאי מבין כי במדה ופרטים בתוכו ילכו בדרך האלימות כנגד מתנגדיהם הרעיוניים נגלוש מהר מתמיד לתוך אנרכיה אשר תוביל למשטר פשיסטי אשר יחסל באיבו את החלום היהודי-ציוני.

 

אך באומרנו כל זאת כאילו והאשמנו את חולה השפעת בהצטננות הקשה שנפלה עליו.  שטרנהל איננו הקורבן, הוא המקרבן, הוא אותו חיידק השפעת הארסי.  איש זה הוא האנס התמה מדוע זה הנאנסת אינה מקבלת בברכה את אינוסה.  שטרנהל הסית משך שנים לרצח יהודים טובים, כלל ציבור המתישבים ביהודה, שומרון וחבל עזה.  שטרנהל הוא שפצח באיומי רצח כנגד מתישבים ולא רק שלא חזר בו אלא נקט בדרך זו יותר מפעם אחת (ראה ההערות בסוף המאמר) דהיינו, שטרנהל הוא מסית סידרתי לרצח, זהו מעשה פלילי ויש להעמידו לדין פלילי.

 

אך בכך לא די.  שטרנהל ודעותיו שייכים לגוש השמאל הקיצוני אשר מהווה מיעוט במדינת ישראל.  בסוף שנת 2007 הוברר במשאל חובק ארץ כי גוש השמאל הפך לזניח ומונה למצער כ- 20% בלבד מכלל הציבור (בהתאם להצהרות הנישאלים).   עובדה זו אינה מונעת מהמוסדות השילטוניים במדינת ישראל הנישלטים על ידי הגוש הזניח לגרור את רובנו, שאר ה- 80% , לכיוון שאינו רצוי לנו ומתנגדים לו ברמות שונות של נחרצות.

 

מזה שנים כי ציבורים נירחבים בישראל חשים כי מדינתם ניגזלת מהם בשם אידאות שאינן שייכות לכלל העם היהודי.  גם הציבור החילוני חש במקרים רבים בי דרך השמאל הקיצוני אינה דרכו ותביאו אל עברי פי פחת.  מיליונים של פרטים בישראל כיום חשים כי זכויות האזרח שלהם ניגזלו, כי אין להם פיתחון פה, כי חונטה זניחה הנוקטת בשיטות המאפיה הסיציליאנית ומכוחה שולטת על מוסדות השלטון, המדיה ומערכת המשפט בישראל היא הכופה את האג'נדה שלה על הכלל (מזכיר למדי את התנהלות שלטון מפלגת הבעת' בסוריה).

 

"נאורי" השמאל הקיצוני חשים הבנה רבה לפעולות ה"מוקוומה" וה"צומוד" הפלסתיניות ואף מעודדים אותם לכך מתוך שינאה עצמית שסיבתה אין לאתר אלא דרך מחקר גנטי מעמיק.  השטרנהל נימנה עליהם, מטיף וחוזר ומטיף לרצח יהודים בשם משנתו האידאולוגית.  שטרנהל שייך לזרם הרעיוני המוכן להבין ולקבל כל גחמה רצחנית פלשתינית ובלבד שתהיה מכוונת כנגד מדינת ישראל, בעודו בו בזמן שולל בתכלית השלילה את מאוויהם שאיפותיהם וזכות קיומם של בני עמו בגבולות בני הגנה בארצם.  זרם זה שאיפתו כולה היא הכיצד יצטייר בעיני הגויים, הכיצד יתויג וימותג כ"נאור" אוניברסלי, יפה נפש אולטימטיבי אצל אומות העולם, ובמדה פחותה לעין שיעור, הכיצד יצטייר בעיני בני עמו הניתפסים בעיניו כאספסוף ניבער וחסר דעת.  זרמים דלוחים וסרוחים אלה אינם חדשים בקירבנו, מאז כינוס הקונגס הציוני הראשון מרעילים חבריו את בארות האומה ולעיתים, להוותנו, אף מצליחים בכך.

 

כעת אותו מטיף לרצח מתלונן על אלו העלומים המנסים לעשות לו בדיוק את שהטיף בעבור שנואי נפשו.  רבותי, הנה אנו באים אל הקוזק הניגזל והזועק.  אותו שטרנהל יחדיו עם זרם השמאל קיצוני אליו הוא משתייך התרחק מהמוסר היהודי מרחק רב.  אפיונו הוא בכך כי "הגמל אינו רואה את דבשתו" ומכאן נישכח ממנו כליל כי "אל תעשה לחברך את שאינו אהוב עליך".  טיבעי הוא בעיניו, ביד "זכות אלוהית" כלשהי, כי הכח הוא בידיו וכוח זה המשחיתו לרצחנות הוא הגורם לו, בעוד שאינו ניצב במקומם של האחרים והשונים הימנו,  לשפוט שיקרית את כלל גוש הימין לשלילה, בעוד כי אינו עושה זאת מידה כנגד מידה כלפי הפלשתינים.  לגבי דידו המחבלים והמהרסים הפלשתינים הינם היוצא מהכלל ואילו רובו של הציבור הפלשתיני הינו שוחר ושואף שלום אך מנגד, מספר קיצונים ימנים (?) מניחי צינור הנפץ מלמדים על כלל גוש הימין. 

 

העובדות היבשות אמנם מלמדות על ההפך הגמור אך אינן מצליחות לבלבל את עמומי השמאל הללו.  רק שליש ועד למחצית מבין הפלסתינים ישקלו הסדר עם ישראל, השאר שואפים להשמדתה ללא תנאי.   קרוב לוודאי כי בהגיע זמני לחץ ומצוקה לישראל ברמות קיומיות, יציל גוש מתישבים זה, הנאמן והמסור ללא גבול למדינת ישראל, את כלל עם ישראל מהשמד נוסף.  אלו הם הציונים האמיתיים של המאה ה-21 אשר זרם השמאל הקיצוני שונאם בתכלית השנאה אף יותר משחש הוא כך כלפי הפלשתינים.  סך הכל הרי לא בקיום מדינת ישראל עסקינם אלא עוסקים הם בקימום חלומם הרטוב בדבר "מדינת כל אזרחיה".

 

שטרנהל אינו היחידי המטיף לרצח מתישבים בריש גלי ומעל כל במה. רבים הם משובטיו. לדוגמא:  אותו ראש ביצה, פלוני עמי אילון, אשר טבע פנינת לשון אווילית בנוסך "בחיי כל אומה יש יותר מאלטלנה אחת".  והפרוש, קריאה נחרצת לרצח מתישבים יהודים ממש כפי שפשע בזמנו ברצח יהודים טובים אותו יצחק רבין.

 

בהופעה מקאברית בשבוע החולף אצל צמד הגריאטרים החורק "לונדון וקירשנבאום" לא עלה על דעתם העמומה של הצמד, אשר הביא את אותו עמי אילון לפניהם על מנת לאשש את התזה הגורסת כי כלל הימין אשם בארוע שטרנהל, כי זהו אותו עמי איילון אשר ממש כשטרנהל לפניו הסית קבל עם ועדה לרצח יהודים, ממש אותם היהודים.  אפילו שאלה טורדת אחת ויחידה בנושא לא הופנתה לאורח התוכנית בידי הצמד האוהד והמפרגן.  המסר היה ברור לכל צופה "מושכל", גם הצמד העמום רואה בהסתת השמאל לרצח אנשי ימין ענין לגיטימי לחלוטין.

 

באותה התוכנית ניסה עורך דינו של שטרנהל לטחון מוחנו בטענה השיקרית כי מאמרו של שולחו משנת 2001 היה מקרה חד פעמי (ראה הערות בתחתית המאמר) ואף הוסיף כי האמירה תוקנה בידי זה השטרנהל ארבעה ימים לאחר פרסומה.  כמובן כי קצרה ידו מלהסביר כי שטרנהל חזר בו אך לאחר תרעומת ציבורית סוחפת כנגד הסתתו, כניראה מחשש להעמדתו לדין פלילי.

 

התבטאויותיו הרצחניות והבוטות של שטרנהל מלמדות כי בניגוד לאמור על ידו בהופעותיו בפני כתבים מפרגנים ומעניקי הנחות בעקבות הארוע מהשבוע החולף הרי הינו מסית ומדיח סדרתי לרצח משך לפחות 13 שנים (1988-2001) וקרוב לוודאי כי בגילו כיום אינו מסוגל עוד לשנות דעותיו.

 

אין לקבל ויש לגנות בכל תוקף את מעשי המתנקשים בשטרנהל אך באם שייכים הם לקיקיוני הימין הקיצוני אפשר בהחלט להבין מניעיהם.  גרוש גוש קטיף וצפון השומרון הוכיח כי בכל האמור להתנכלות השמאל הקיצוני במתישבים תוך התנגשות אידאית האמורה לכאורה להיות לגיטימית, מאפשרת "הדמוקרטיה" הישראלית הנישלטת באופן טוטאלי על ידי השמאל הקיצוני, זה הנישא על חודם של כידוני בית המשפט העליון ופרקליטות-מדינה תואמת אג'נדה, להתנכלות, הסתה לרצח, גרוש, טרנספר, הרס בתים של נאמני ארץ ועם ישראל בעוד המבצעים ואלו שמאחוריהם יוצאים פעם אחר פעם ללא פגע ודין.  אך טיבעי הוא כי לאורך שנים ולאחר אובדן התקוה לשינוי יחליטו קבוצות מיעוט קיצוניות וקיקיוניות לקחת החוק לידיהם, אכן באופן מגונה ולחלוטין שאינו מקובל.  באשר לגישתם, יש אמנם חוק בישראל אך הצדק נדיר במקומותינו, בל יראה וימצא, גם באשר למתישבים באיו"ש.

 

וכך, הבה נחזור לדבשת הגמל.  כאשר השטרנהל מתלונן אודות "נסיגת" הדמוקרטיה עקב ארוע צינור הנפץ,  בנוסך הביטוי הנפוליאונצ'יקי היהיר " הדמוקרטיה זה אני", הוא הצריך להלין לעצמו בלבד, הוא-הוא במעשי הסתתו לרצח מתישבים, בהשתיכו למיעוט השולט על הרוב במדינת ישראל ולופתו בצבת חנק, הוא ודומיו שגרמו וגורמים לשחיקת אחדות העם, לשבר ופרוד  ואף אפשר לאובדן הדמוקרטיה הישראלית.  האשמה מוטלת ישירות עליו ועל כתפי משובטיו.

 

הערות:

 

1 . בעיתון דבר מיום ה-05/04/1988 אותו שטרנהל הסביר מה צריך לעשות "להצלת" הדמוקרטיה הישראלית:
"רק מי שיהיה מוכן לעלות על עפרה עם טנקים, יוכל לבלום את הסחף הפשיסטי המאיים להטביע את הדמוקרטיה הישראלית".

2 . במאמרו "מול ממשלה סהרורית" (הארץ 11/05/2001), שוב, אותו שטרנהל, המסית הסידרתי לרצח, הכיר בלגיטימיות של הטרור הערבי ביהודה ושומרון ויעץ למחבלים הערביים למקד את רציחותיהם במתיישבים ביהודה ושומרון, כדי שבאופן זה ישורטט הגבול בין ישראל שבתוך הקו הירוק לבין יהודה ושומרון:
"לרבים בישראל, אולי אף לרוב המצביעים, אין ספק בדבר הלגיטימיות של ההתנגדות המזויינת בשטחים עצמם. אילו היתה בפלשתינים מעט תבונה, הם היו מרכזים את מאבקם נגד ההתנחלויות ולא פוגעים בנשים ובילדים, ונמנעים מירי על גילה, על נחל עוז ועל שדרות, כן היו נמנעים מהנחת מטענים מצידו המערבי של הקו הירוק. בדרך זו היו הפלשתינים משרטטים בעצמם את פרופיל הפתרון שממילא יושג בעתיד: הקו הירוק המתוקן יהיה גבול בינלאומי ושטחים יוחלפו כדי לפצות את הפלשתינים על האדמות שכבר סופחו לישראל ואולי עוד יסופחו".

3 . הערות מס' 1, 2, מדברות בשם אומרם.  למקרא הדברים יסיק הקורא הנבון מסקנותיו המתבקשות ללא קושי.

4 . מניחי צינור הנפץ, יהיו אשר יהיו, לא שקלו מעשיהם עד תום.  שטרנהל אינו נחשב ודעותיו נחשבות לקיקיוניות גם בקרב חוגים בשמאל הקיצוני.  כל הארוע הסב הזרקורים אל אדם זניח שראוי היה כי ישקע בתהום הנשיה.

5 . הענקת פרס ישראל לשטרנהל מהווה ביזיון לאומי ועידוד לרצח יהודים בארצם, המשובטים בחרו בבני דמותם.  בית המשפט העליון דחה עתירה כנגד מתן הפרס לשטרנהל למרות מאמריו כמצויין בסעיפי הערות 1, 2.  כבר היזכרנו את הכידונים מוטי האג'נדה של בית המשפט העליון, הנה ההוכחה.

6 . לעיתונאי ארי שביט מעיתון "הארץ", ישראל אינה ישראל של השטרנהל, ישראל היא מדינת כל יהודיה מימין, ומשמאל, על חרדיה וחילוניה, על מתישביה משני צידי הקו הירוק, על דתותיה, גבריה ונשיה, על לוחמיה, זקניה וטפה.  זכור זאת כאשר אתה נושא את שם ישראל לשוא, בוש והיכלם.

7 . נישמע כמו תאורית קונספירציה אך שמועות מסתחררות גורסות כי כל הארוע יוזם על ידי גופי שמאל קיצוני על מנת להשחיר האגף הימני.  לך תדע, לאחר ארועי רצח רבין והספקות הרבים סביבם הכל אפשרי, גם זה.

8 . המחבר ייצא באותה הנחרצות כנגד שלטון מיעוט ימני על רוב שמאלני במדה וקרה היפוכו של המצב ד'היום.  לוואי ורבים וטובים היו מסירים את מסכת הצביעות המתחסדת ונוקטים באותה גישה, זוהי פרושה של דמוקרטיה.

9 . עצם הכפשת כלל הציבור הימני עקב ארוע שטרנהל על ידי פוליטיקאים רוכבי גלים סרוחים מהווה סיכול ממוקד נוסף לדמוקרטיה הישראלית, המתווסף לאין ספור סיכולים דומים.

 

המחבר הינו יועץ אירגוני ודירקטור ניהול פרויקטים בכיר לחברות ואירגונים בענף המחשבים

www.aaronroll.com

http://www.global-report.net/aroll/

 

אהרון רול

טורונטו

905-886-8998

amroll@rogers.com

 

הכותב הוא איכפתי לנעשה במדינת ישראל וקיומה

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר