מס' צפיות - 1842
דירוג ממוצע -
רֶקְוִיאֶם ל-zuma
כאשר יחיד או משפחה מחליטה כי חלק מתפקידם בחיים זה גם אימוץ חיות, על פי רוב זו נתינה מליאה מכל הלב ואהבה בלי גבול.
מאת: zvidoc 26/09/08 (12:38)

כאשר יחיד או משפחה מחליטה כי חלק מתפקידם בחיים זה גם אימוץ חיות, על פי רוב זו נתינה מליאה מכל הלב ואהבה בלי גבול.

 

ביום שני בערב דרסו לנו את zuma , חתולה מדהימה מכל הבחינות. הדורס היה קרוב לודאי נהג טרקטורון אשר השתולל במשך שעות ברחובותינו באותו ערב, אין ביטחון בכך אך זה מצב רלוונטי. בצורה בה הוא וחבריו נוהגים, לילד קטן או אדם מבוגר אין סיכוי להימלט מגלגליהם בייחוד כאשר הם מבצעים " פעלולים" של נסיעה על שני האופנים האחוריים על רחוב עירוני ובמהירות מקסימאלית.

 

נכון zuma  לא -נחשבת- לילד או אדם  והכל מותר.  בשבועיים האחרונים ספרנו מעל ל15 חתולים דרוסים רק בשכונה שלנו!!!!

 

כתיבת מילים אלו נעשית לאחר ארבע ימים מהמקרה ועדיין הזעם , ההלם והצער גדול כמו כן גם הפחד לשני החתולים האחרים אשר ברשותנו.

 

אמת, זה לא החתול הראשון אשר מת לנו, בתור מגדלי חתולים מדי פעם אנו נפרדים בצער בגין זקנה או מחלה או אפילו מריבה עם בעל חיים אחר. נכון הוא כי פילוסופית , יש הבנה כי בחיי אדם יש מספר חיי חתולים וכלבים תחלופת רכבים ועוד מאורעות חולפים. נכון גם כי פרידה מכל חתול או בעל חיים אחר משאיר את הצלקת של הזיכרון וקורה כי שם של חתול אשר הלך לעולמו כבר לפני מספר שנים יוצא בהקשר לחתול קיים. כל זה נכון, אך להיפרד מ-zuma בצורה ברוטאלית ואכזרית זו, זה קשה לקלוט.

 

 zuma הגיעה אלינו בצורה שונה מחתולים אחרים, היא הייתה שייכת לשכנים אשר גרו בשכירות בצמוד לחצרנו, הם הביאו את zuma לביתם כאשר זה היה ניסיונם הראשון עם חית בית , לכן היינו לעיתים מעורבים בהנחיה בטיפול בחתולה אשר גם כך הייתה נכנסת לעיתים לחצרנו ע"מ לשחק עמנו ועם חתולינו. כבר אז ראינו כי זו חייה ייחודית ומצחיקה מאד..

 

זוג השכנים נאלץ לעבור לגור בבית דירות בחיפה לשם הם לקחו את zuma (השם ניתן לה על שם משחק מחשב מאד מדבק באותם ימים), כשבועיים אחרי מעבר הדירה , טלפנו אלינו הזוג בבקשה ותחינה כי ניקח את zuma לרשותנו (ובכך עשו מעשה מאד אחראי, יש אשר היו משליכים את החתול בשדה פתוח) מאחר וקשה לה להתאקלם בדירת קומות ובוכה היא כל העת. אנו הסכמנו מיידים והיא הובאה אלינו עם כל חפציה ותעודות הבריאות שלה. בתחילה היה לה קצת קשה להבין כי היא  לא שייכת לאותה כניסה והייתה מתחמקת מאיתנו במשך מספר ימים עד אשר גיליתי כי בעצם היא פצועה בבטנה וזה יכול להיות עוד מלפני מעברה לחיפה. מיד טיפלנו בפציעה וברגע והוקל לחתולה, היא אימצה אותנו בצורה בלתי מתפשרת.

 

 לא נספר כאן את כל מעלליה אך נציין רק מספר קווים לאופייה הייחודי. (כל חתול הוא ייחודי אך zuma עברה את הציפיות) : נמוכה הייתה על רגליה והייתה מהלכת ורצה כמו חולד. גם פוזלת מעט הייתה ולכן הייתה תמיד מתבוננת בנו או בכל דבר אחר עם תנועות ראש מצחיקות. את קריסטל עיניה הירוק כחול פגשנו כל העת והייתה היא כמחזיר אור . zuma ידעה לפתוח דלתות ובכך נתנה שירות לחתולים האחרים אשר המתינו לה תמיד ע"מ ותאפשר להם להיכנס לבית לאכול, zuma אחרי החלמתה, הראתה כי יש לה אופי חזק והפכה למנהיגת החצר והבית. אם לא קיבלה אוכל בזמן , פשוט היית תופסת ברגלינו ומובילה אותנו עד לצלחות ההזנה. ישנה היא עימנו לילות שלימים מבלי להפריע לשנתינו ובכך הנוכחות המליאה שלה לאורך כל שעות היום חסרה לנו עד מאד.

 

ברור לנו כי אחרי ונרגע מעט, ניקח לנו עוד חתולה, כי גם כלא מאמיני אלוהים כלל , אימוץ חיות היא מצווה אשר אסור לוותר עליה למרות הקשיים הצצים מידי פעם , החיות , בכל מקרה, מעניקות לנו הרבה יותר ביום יום וחבל לי על ילד אשר לא זכה לגדל חיה .

 

zuma נקברה עוד באותו ערב בחצרינו כמו גם החתולים האחרים אשר סיימו את תפקידם בעולמנו להבדיל מ-zuma אשר התחושה היא כי לא סיימה את תפקידה אצלנו וזאת בגלל בן-בלייעל אשר לא עצר את רכבו.

 

אימוץ חתולים וכלבים נקודתית וחיות אחרות בכלל , עזור גם לשמר את הסביבה מחדירת חיות מזיקות כגון מכרסמים ונחשים, אך האימוץ הוא בראש ובראשונה למען החיה וצריך להיעשות מכל הלב.

הכותב הוא דור שני לשואה , בן למשכילים אקדמאים, מכונאי בדימוס, מדריך יישומיי-מחשב בפועל. אוהב מוסיקה קלאסית, ברוק רנסאנס ומודרנית. קורא-תולעי בשלש שפות ובעל דעות שמאל מתון - http://forum.kan-naim.co.il/viewforu

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר