מס' צפיות - 1949
דירוג ממוצע -
הטרדה מינית: איפה הגבול? - סיפור מהחיים
מאת: kalligula 23/09/08 (23:54)

היום קרה לי אחד הדברים ההזויים ביותר בעבודה, תשפטו בעצמכם. אפיזודה ראשונה-   בבוקר נכנסתי למשרדו של מנהל הרכש שלנו לדון איתו לגבי הזמנת מוצר מסויים, לידו ישבה אחת הפקידות (הם עבדו על מקט"ים). ביקשתי סליחה לרגע ודיברתי עם מנהל הרכש לגבי אורך כבך למוצר מסויים שלנו, אני ביקשתי שהכבל יגיע ארוך יותר והוא ניסה כל הזמן לצמצם.

 

אחרי דין ודברים הסברתי לו על חשיבות הענין, הוא התרצה וסיכמנו על האורך הרצוי. לפני צאתי ממשרדו אמרתי לו בבדיחות הדעת שלו עצמו זה לא יעלה מי יודע מה וישנם כאלה שמוציאים הון על תוספת של ס"מ או שניים. צחקנו ועמדתי לצאת. אותה פקידה שישבה לצידו אמרה :" יש משהו שאתה רוצה לשתף אותנו בו, אפשר לפתוח הכל" עניתי : " אין לי בעייה לדבר על הכל ולפתוח הכל, אני לא מתבייש בדבר " צחקנו ויצאתי לדרכי.  

 

אפיזודה שנייה-   בשעות הצהרים המאוחרות נכנסו למשרדי שני חברה שמטפלים איתי יחד בכל נושא השילוחים לחו"ל, ואיתם נכנסה הפקידה מהבוקר. רקע- זוהי פקידה חדשה יחסית שהחליפה מישהי שיצאה לחופשת לידה ובינתיים כבר שבה ועכשיו מנסים לתפור לה תפקיד חדש ולהשאירה.

 

דיברנו על כמה ענינים, הם המשיכו לדסקס בענין מסויים שלא מענייני ואותה פקידה שאלה אותי אם אין מה לעשות? אמרתי לה שחבל שהיא לא באה בבוקר, כי הייתי מוצף בעבודה (הפקידה שלי חולה ולא הגיע לעבודה כבר יומיים) ועכשיו כבר סיימתי וכל שנשאר לי זה לסגור קצוות ולסיים את היום. היא הסתובבה במשרד ואמרה שמשעמם לה וכו`, קשקשנו על כל מיני שטויות ותוך כדי היא אמרה לי משהו שאני אפילו לא זוכר מה (תהרגו אותי לא מצליח לשחזר)  מה שגרם לי לתת לה מכה עם העיתון בצחוק כמובן רחמנא ליצלן על ישבנה!!! ראוי לציין שבאותו רגע הייתי בדרכי למחשבי והמכה ניתנה בהיסח הדעת ללא ידיעה שזה יפגע דוקא בישנה (אפשר לחשוב) באותה מידה זה היה יכול להיות ברגלה, גבה, כתפה או השד יודע היכן.

 

ישר קלטתי על פניה ושפת גופה שמשהו קרה. עוד לפני שהספקתי להגיב היא סיננה לעברי : " אתה יודע שאני יכולה להעיף אותך מכאן על הטרדה מינית?". החלטתי לא להגיב ולא לנפח את הענין בתקווה שהקיטור השתחרר וייגמר.

 

שבתי לדבר עם שני החברה האחרים וכאשר צעדתי לעבר הטלפון שצילצל ראיתי שהיא עושה בידה מין צורה כזו של אקדח ומכוונת אלי ואומרת : " אם עוד פעם תיגע בי אירה בך". הגבתי בביטול וצעדתי לעבר הטלפון ואז היא יצאה. אני חייב לציין שיש אצלנו חמש שש פקידות ועם כולם אני ביחסי עבודה מצויינים, ובין היחידים שמתייחס אליהן בכבוד והערכה, רוב הזמן אנחנו צוחקים ואני שותף לרכילות במשרד ושאר סיפורים (ד"א זו דרך מצויינת לקבל מידע בחינם), אנחנו בעיקר צוחקים ומפלרטטים לייט כזה כאשר לעולם זה ללא מדע פיזי מכל סוג שהוא.

 

כאשר חזרתי לפני חודש ממילואים אחרי היעדרות של 35 ימים, הפקידה הותיקה יותר שאיתה יש לי קשרי ידידות טובים יותר היתה באמצע שיחת טלפון עם אחד הלקוחות, הפקידה הזו שיושבת לידה זינקה מהכיסא ורצה אליי ונתנה לי חיבוק ונשיקה ואמרה לי שהייתי חסר להן. אני מודה שדי הייתי המום מתגובתה כי היא יחסית היתה חדשה ובסה"כ הכרנו בקושי חודשיים שלושה.

 

אחרי כן הבהירה לי הפקידה הותיקה שזה היה כנראה משחק ודרך להוכיח שגם אותה אוהבים לא פחות ממנה, שיהיה. אז לקפוץ עליי ולחבק אותי ולנשק אותי זה מותר ובסדר ומאידך מכה עם עיתון על התחת זוהי כבר הטרדה מינית??? הפעולה שלי שנעשתה בקלילות ותמימות וללא שום כוונות זדון ושאר רמיזות ואפילו בטבעיות שעד עכשיו אני לא מבין מה הדבר הנורא שעשיתי? (זוגתי היקרה כבר מזמן טוענת שתמימותי תסבך ותהרוג אותי), ולו רק מהסיבה הזו אפילו לא יכולתי להגיב ולענות לאותה פקידה מההלם שקיבלתי ומתגובתה הקיצונית.

 

אני מסתובב בתחושה לא נוחה, לא שמפחיד אותי שהיא תממש את איומיה אלא מחוסר הפרופורציות וחוסר ההבנה מה בסה"כ קרה? עכשיו אני בדילמה איך לנהוג? מצד אחד להתעלם ממנה ומקיומה, ולנהל מערכת יחסים קורקטית ותו לא, כי זה לא שהיא תחסר לי או תהיה אבידה כ"כ גדולה, או לקחת אותה לשיחה ולנסות ליישב את ההדורים, מה שעלול להתפרש כהתנצלות שאני לא מבין אפילו על מה? מבולבלים? אני יותר.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 2 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
אין גבול..
לירן 24.09.08 (22:29)
2.
הסבר על הגבול
עידו 20.02.13 (14:04)