מס' צפיות - 518
דירוג ממוצע -
וול-סטריט: חגיגה מלאכותית
מאת: רפי גליק 22/09/08 (02:36)

מה זה תוספת של טריליון דולר מיסים להצלת המגזר הפיננסי בארה"ב? זה אומר שכל נפש בארה"ב תשלם כ 4000 דולר מיסים וכל משפחה ממוצעת תשלם כ 20000 דולר.

 
המועמד הרפובליקני לנשיאות מקיין מדבר על קיצוץ מיסים כללי ואובאמה הדמוקרטי מדבר על קיצוצי מיסים למעמד הבינוני ומטה והעלאתם לעשירון העליון. היום התכנית של מקיין מעוררת גיחוך והתכנית של אובמה תטיל על העשירון העליון בארה"ב עול מיסים נוסף בגובה של מיליון דולר למשפחה.

החגיגות בוול סטריט ביומיים האחרונים נראות מאוד מלאכותיות לנוכח העלות העצומה של תכנית ההצלה, שהצלחתה אינה מובטחת כלל ועיקר . האם משפחה מהמעמד הבינוני הנאבקת בתשלומי משכנתא והוצאות עולות, יכולה לספוג עוד 25% מהכנסותיה לטובת הצלת המגזר הפיננסי. האם לפי תכנית אובמה תוכל רשות המיסים האמריקאית לשים יד בזמן קצר על תוספת מיסים של מיליוני דולרים מכל אחד מעשירי ארה"ב? והיכן הענישה לאותם 10000 ראשי המגזר הפיננסי ששיחקו עם כספי הציבור?

הקיצוץ התקציבי הגדול בתולדות בארה"ב גם הוא בדרך ועמו הקטנת הכיסים של אחינו היהודים בתפוצות. ראשית קיצוצים בסיוע החוץ ובהוצאות הביטחון . ישראל צריכה לשכוח מסיוע אמריקאי מאסיבי בשנים הקרובות ולא חשוב מי ישב בבית הלבן. גם המוטיבציה האמריקאית להרחבת הפעילויות הצבאיות לכיוון איראן יתמתנו באופן ניכר. האגו האמריקאי במלחמה הקרה המתחדשת יספוג מכות לא קלות.

שר האוצר רוני בראון אינו מודאג, אך כדאי שהוא יתחיל לחשוב על השלכות המיתון הכלכלי העולמי על ישראל, כאשר בעלת בריתו והמועמדת לראשות הממשלה ציפי לבני מנהלת משא ומתן על הקמת ממשלה עם ש"ס ומפלגות אחרות.

מי שלא ינהג באחריות בימים אלו עלול למצא את עצמו ביום כיפור כלכלי.

 

לבלוג של רפי גליק

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר