מס' צפיות - 800
דירוג ממוצע -
גוגל חוזה את העתיד החיפוש ב-2019
בגוגל חוזים לנו חיפוש קונספטואלי תוך עשר שנים, ומציעים כבר עכשיו כלי חדש לחיפוש נאומים פוליטיים. מה עוד מתכננת עבורנו גוגל בעוד עשור? ואיך נכנס לתמונה Cloud Computing?
מאת: טור אורח 21/09/08 (02:39)

מאת: מערכת pCon

 

הגידול בפתרונות Cloud Computing וקישוריות אינטרנט יניעו את החיפוש לרמות חדשות במהלך העשור הקרוב. כך קובעת גוגל בסדרת מאמרים מאת אלפרד ספקטור (Alfred Spector) מגוגל והמדען פרנץ אוך (Franz Och), המתארים אינטרנט הנשלטת על ידי מחשוב ענן והתקנים המקושרים לאינטרנט תחת ענן חדש.

יותר מידע, יותר חיפוש

השניים צופים גם כמויות הולכות וגדלות של מידע שחברות כמו גוגל יצטרכו לאנדקס, ובסיס נתונים גדול ועשיר יותר של מידע ממגוון רחב של מקורות.

עוד צופה הזוג כי למערכות מחשב יהיו הזדמנויות חדשות ללמוד ממגוון התנהגויות של מיליארדי בני אדם, מה שיהפוך את המחשבים לחכמים יותר, ומסוגלים להבין הקשרים, מערכות יחסים, ניואנסים, משמעויות ורעיונות.

היכולות החדשות הללו יאפשרו לקבל תוצאות חיפוש ספציפיות ומפורטות יותר. משתמשים יוכלו לחפש אחר קבצי מולטימדיה פשוט על ידי הצעת ז'אנרים או נושא, ומנועי חיפוש יוכלו לתרגם סמלים ותמונות למשמעויות שלהם. התוצאה האפשרית היא חיפוש קונספטואלי בסגנון: "מצא לי סיפור על מרדף עם סוף טוב".

מתחילים עכשיו

בגוגל כבר התחילו לעבוד על העתיד, והחברה כבר הודיעה על השקת גרסת בטא של ה-Audio Indexing Tool שיאפשר למשתמשים לחפש נאומים פוליטיים על ידי חיפוש אחר מילים הנמצאות בנאומים.

 

פורסם באתר pCon החדש! - המלצות, אתרים, הכרזות ומאמרים, על מחשוב ואינטרנט http://www.pcon.co.il/v5/ArchiveMore.asp

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר