מס' צפיות - 428
דירוג ממוצע -
הזדמנות או סכין נופלת?
מאת: כלכלה להמונים 18/09/08 (00:39)

תקופה לא קלה עוברת על ציבור המשקיעים בכל רחבי העולם, הבורסות צונחות, המניות צוללות ללא שום הבחנה אם יש סיבה כלכלית או לא, הפחד שולט במסכים והרגש גובר על השכל. בלי להיכנס לניתוח טכני, דימיון היסטורי למפולות קודמות (כן, כתבתי מפולת,) נתוני מקרו וקשרי הגומלין בין כולם, אנו בעיצומה של מפולת.

 

בזמנים כמו אלו השאלה שנשאלה בכותרת הופכת להיות רלוונטית מתמיד וכפי שכתבתי בסקירות קודמות שלי, על המשקיע הנבון לברור ולבחון את צעדיו. בהחלט קיימות הזדמנויות טובות בשוק וכל אחד יצטרך להחליט על צעדיו אך באותה מידה קיימות גם לא מעט "כאילו הזדמנויות" עבור מניות שנראות זולות אך בעצם הן לא...

 

חזרה למפולת של סוף השבוע, כשאמרתי לקרובים שלי ביום רביעי שליהמן ברדרס יקרוס עד סוף השבוע (פיספסתי ביום) הם הביעו חשש מהול בחיוך. ליהמן ברדרס קרסו אחרי שורה ארוכה של בנקים קטנים יותר שקרסו לפניהם. ליהמן ברדרס היו החוליה הנוספת בשרשרת הסאב פריים שהפיל בנקים אחרים, ולעניות דעתי, הם לא האחרונים, מה שמגביר את הסברה שהמפולת עדיין לא הסתיימה.

 

הזדמנויות קניה בשוק יהיו מניות בנקים קנדים אשר לא חשופים למשבר הסאב פריים או בעלי חשיפה מינימלית שכבר מוצתה בדו"חות, מניות פרמצבטיקה שנענשו ללא סיבה אמיתית ומניות כדוגמת BCE הנסחרת ב TSX בקנדה אשר נסחרת 4 דולר פחות משוויה העכשווי (עיסקה מאוד מתוקשרת נסגרה על מחיר של 40 דולר למניה).

 

שימו לב לחברת AIG, המצב שם לא טוב וכמה שזה ישמע מוזר, קריסה שם נראית קרובה...ובמידה ואכן כך יהיה, המפולת תתחזק. כפי שכבר כתבתי בעבר, כשהגשם יורד, כולם נרטבים. משנה זהירות וקור רוח בתקופה זו תשתלם בעתיד.

 

לבלוג של כלכלה להמונים

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר