מס' צפיות - 324
דירוג ממוצע -
סוחרי האשליות
כבר לפני שנה המלצתי לברוח משוק ההון הקורס. אל תאמינו לאלו שממליצים לכם לחכות עם תיק המניות ולא למכור. כשאלי הורוביץ מספר סיפורים בחדשות 10, כדי לנסות לשמור על מניית טבע. ומביע את דעתו שהכל תקין בארץ ואין מה לדאוג. אני מאד מודאג ומתבצר עם כספי הדל בפקדון צנוע ובורח משוק המניות.
מאת: הצרכן 17/09/08 (03:04)

לפני כמה שנים, במשך כמה חודשים התנסתי במסחר בנגזרים בבורסה בת"א. למדתי את רזי השוק, מידי יום טבלתי במים הסוערים ולאט לאט הבנתי עד כמה שוק ההון בת"א כמו שוקי ההון העולמיים מנופחים ונשלטים בכלים פיננסים ובסוחרים במקסמי שווא ללא ערך כספי ממשי.

 

הבורסות במקור נוצרו כדי לסחור באחזקות (מניות) בחברות ובהלוואות (אג"ח) למוסדות וחברות. כיום המרכיב העיקרי של המחזורים בבורסות, הוא המסחר בנגזרים (אופציות) ובכלים פיננסים שונים ומשונים. התפל גבר על העיקר.

 

כבר לפני שנה המלצתי לברוח משוק ההון הקורס. אל תאמינו לאלו שממליצים לכם לחכות עם תיק המניות ולא למכור. כשאלי הורוביץ מספר סיפורים בחדשות 10, כדי לנסות לשמור על מניית טבע. ומביע את דעתו שהכל תקין בארץ ואין מה לדאוג. אני מאד מודאג ומתבצר עם כספי הדל בפקדון צנוע ובורח משוק המניות.

 

הרבה אשליות ועוד יותר מזומנים ימחקו בתקופה הקרובה. עימם גם ענקים נוספים כמו ליהמן ברודר. אי ודאות מוחלטת תשפיע על כולנו. האהובה כבר כמה ימים בלחץ מכותרות החדשות באמצעי התקשורת השונים. היא כבר מדמיינת את חזרתנו לתקופת האבן. לך תסביר לה מה זה אופציות על מדד המעוף. רבים מאיתנו שלא מושקעים באפיקים מנייתים, בטוחים שהמשבר עובר להם ממול. נסה ללמדם כמה כסף נמחק להם מהפנסיה הסולידית שלהם שהופקרה ע"י ביבי נתניהו ורפורמת בכר.

 

סוחרי האשליות, יוצאים לחופשה מאורגנת בתקופה הקרובה, אבל אין דאגה תוך מס` חודשים או שנים, הם שוב יחזרו וביתר שאת.

 

לבלוג של הצרכן 

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר