מס' צפיות - 818
דירוג ממוצע -
מוצאים עובדים דרך רשתות חברתיות
אחד מכל חמישה מנהלים המחפשים מועמדים להעסקה בודקים את הפרופילים של המועמדים הללו באתרי רשתות חברתיות. מה הם מוצאים שם? מה הם מחפשים למצוא? וכמה מועמדים איבדו עבודה פוטנציאלית בגלל הפרופיל שלהם?
מאת: טור אורח 15/09/08 (02:17)

מאת: מערכת pCon

 

22% מהמעבידים בודקים את הפרופיל שלך באתרי רשתות חברתיות כאשר הם מתלבטים אם להעסיק אותך. ב-CareerBuilder ערכו סקר בין מנהלים האחראיים להעסקה, ומצאו כי למעלה מאחד מכל חמישה מהם בודקים מה כתוב בפרופיל של המועמד באתרים כמו Facebook ו-MySpace.

לא אוהבים אלכוהוליסטים

מה הם בדיוק מקווים למצוא? לפי הסקר, המטרה היא לברר שאתם לא בליינים ששותים יותר מדי אלכוהול או מעשנים סמים (41% מהמנהלים התייחסו טענו כי זו דאגתם העיקרית); מציגים תמונות או מידע בלתי-הולמים (כמו תמונות עירום) בדף הראשי (40%); מציגים מיומנויות תקשורת גרועות (29%).

תחומים נוספים שבחנו המנהלים היו האם המועמדים מלכלכים על מעבידים קודמים או על עמיתיהם (28%); נתונים לא מדוייקים בקורות החיים (27%); שמות משתמש או שמות מסך בלתי הולמים (22%); הוכחות לקשר כזה או אחר לעבר או הווה פליליים (21%); וגילוי סודות של הארגונים בהם הם עובדים או עבדו (19%).

עלייה בשימוש בשיטה

מדובר בעלייה בהשוואה למצב שהיה כאן לפני כשנתיים, אז דווחו רק 11% על שימוש באתרי רשתות חברתיות כדרך לברר מידע על מועמדים. ומסתבר שזה עובד: שליש מהמנהלים אשר בדקו את הפרופילים של המועמדים מצאו מידע שגרם להם לוותר על המועמדים. המסקנה: זה הזמן לשנות ולשדרג את הפרופיל שלכם ואת דף הבית - אין לדעת מי מסתכל שם.

 

פורסם באתר pCon החדש! - המלצות, אתרים, הכרזות ומאמרים, על מחשוב ואינטרנט http://www.pcon.co.il/v5/ArchiveMore.asp

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר