מס' צפיות - 477
דירוג ממוצע -
chrome של גוגל - ניסיונות ראשוניים
הדפדפן החדש של גוגל עוד לא נותן סיפוק מלא, מה רץ להם להוציאו לאור?
מאת: zvidoc 14/09/08 (09:10)

מבלי להתיימר לניסיונו של חץ בן-חמו, אני סקרן מטבעי ומנסה לעיתים כל דבר אשר יכול לבוא לשימושי ובהרבה תחומים. מאחר ואני נמצא לעיתים מול המחשב , הרי והתנסות  ותהיה עימו , מהווה חלק גדול מתהליך זה.

 

אחד הדברים אשר מציקים לגולשים רבים זה רמת הדפדפן, עיצובו , הנגישות לפעולות שונות וכמובן מהירות הגלישה. מאחר והשימוש בלינוקס מוגבל אצלי מסיבות מקצועיות (הלוואי והייתי יכול לחיות רק עם כלי כמו ubuntu והאפשריות הגלומות בו) חייב אני לעמוד מול המכשול של win xp על כל תחלואיו. יוצא מצב בו איני משוגע , לא על ie-7,8  ואיני מוצא את עצמי ב-firefox לא הישן ולא החדש. לכן הסתגלתי ל-avantbrowser  למרות והפגם הגדול שלו , לפחות על המערכת שלי, זה לקרוס פעם פעמיים ביום. הסיבות העיקריות לשימוש בתכנה זו, אשר היא למעשה מלבוש לie-7 וקודמיו, זו עצם העובדה כי כמעט כל התכונות הטכניות גלומות בו ולעיתים בחכמה רבה: פתיחת לשוניות (טאבים) לפי תצורה אישית, אצלי נפתח כל מועדף חדש בלשונית פעילה חדשה, ז"א כי הלשונית נפתחת קדימה ואין צורך לחפשה. יש מערך מילוי טפסים אוטומטי המוגן ע"י סיסמא כמו ברובופורם אך פשוט יותר לניהול ואבטחה וכלול במעטפת המקורית. כפתורי נגישות מתווספים לפי דרישה ונגישים לכל פעולה רצויה.

 

כאמור הפגם הגדול של avant זה הישענותו על ie וקריסות מרובות. (אני מכיר מערכות בהן הוא לא קורס כלל ויש השערה כי יש בעיית תאימות עם החומרה שלי). כאשר הודיעו על יציאת גוגל chrome  לשימוש בטא רצתי גם  אני , הן כסקרן והן מחסידי האפליקציות אונליין של גוגל אשר משמשות אותי בכל מקום בו יש מחשב נגיש, להתקין את הדפדפן המסקרן, ברם ההתקנה הראשונית אצלי לא צלחה וגם ההסרה כשלה, ניסיונות להתקנה חוזרת בעברית ובצרפתית , כשלו אף הן מבלי יכולת לעשות הסרה מסודרת. רק אחרי ולקחתי לעצמי זמן לקרוא יותר לעומק את הסברי גוגל , קלטתי כי הדפדפן נועד עד לגרסת 2 xp sp, לכן הסרתי את ה-3 ,spעדכנתי את התיקונים ו  chrome יצא לדרך..

 

אז כמובן, כמורגל כי כל הכפתורים והלחצנים נמצאים מתחת ידי, כרום נראה ערום לחלוטין, לכן יצאתי למסע תגליות תוך שימוש בגוגל help אשר איני בדיוק משוגע על תצורתו. הצלחתי להסדיר עם עצמי מספר תכונות של הדפדפן, מצאתי כי הוא אכן , מעט מהיר יותר מie אבל חסרים לי בו עוד הרבה אופציות . התצוגה של האתרים ב-chrome אינה תואמת תמיד את מקורם  (ראה אתר פרשן).

 

אין לי גישה למילוי טפסים עם אבטחת מידע, פתיחת מועדף לא יכולה להתבצע תוך כדי פתיחת לשונית חדשה אלא אם פתחת את הלשונית מראש. לעומת זו בפתיחת לשונית חדשה היא מציגה לי אפשרויות של האתרים המבוקרים ביותר וזה נח , אך זאת יש גם ב-fox.

 

עוד בעיה אשר נתקלתי בה: הפעלה של pdf מאיטה את המחשב ואת הגלישה הרבה מעבר לאותו מצב ב- avant, לכן ניסיתי להשתמש בfoxit pdf reader אך ללא הצלחה. איני רוצה לצאת לא מובן: אני רק סבור כי הדפדפן של גוגל צריך לעבור שיפוצים רבים ע"מ ואוכל לנסותו כדפדפן ברירת מחדל שלי.

הכותב הוא דור שני לשואה , בן למשכילים אקדמאים, מכונאי בדימוס, מדריך יישומיי-מחשב בפועל. אוהב מוסיקה קלאסית, ברוק רנסאנס ומודרנית. קורא-תולעי בשלש שפות ובעל דעות שמאל מתון - http://forum.kan-naim.co.il/viewforu

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר