מס' צפיות - 452
דירוג ממוצע -
הזדמנויות קניה בשוק המניות
מאת: כלכלה להמונים 07/09/08 (07:55)

בועת מחירי הסחורות בעולם התפוצצה בשבועות האחרונים ואנו רואים צניחה במחיריהם של הזהב, נפט, תירס וכו`. חברת כי"ל אשר נסחרה במכפיל אסטרונומי של מעל 40 בשיאה צוללת ועד עכשיו איבדה שליש מערכה.

 

רק לשם ישור קו, מכפיל רווח יתאר תוך כמה שנים , בהנחה והרווח יהיה קבוע, ידביק שווי החברה המוחשי את שווי השוק שלה (מספר מניות כפול מחיר).

 

מכפיל של 40 אומר, שעוד 40 שנה, אם הרווח ישאר כפי שהוא, שווי החברה כי"ל, יגיע לשווי השוק שלה היום (שער הבורסה). מכפיל כזה לחברה אשר מעבדת אשלג שהוא מקור סופי מים המלח הוא אסטרונומי והירידות הן לא במקרה.

 

חזרה לירידות בשווקים בעולם, להזכירכם, מה שהתחיל את הירידות קצת יותר למעלה משנה היה משבר הסאב פריים אשר עדיין כאן איתנו.

 

מניות הפיננסים איבדו עשרות אחוזים מערכן בכל העולם ללא הבחנה, כך ראינו בנקים בארה"ב , קנדה, מזרח, אירופה ואפילו ישראל צונחות ולפעמים לא לגמרי בצורה פרופורציונית.

 

הבנקים בקנדה, אשר החשיפה שלהם למשבר הסאב פריים מינימלית ( CIBC ו BMO) או בכלל לא קיימת (TD) איבדו אף הם עשרות אחוזים מערכן וללא הצדקה כלל.

 

נסתכל על מנית הבנק TD ( סימול TD ) על פני טווח של שנה ונראה שאיבדה 20 דולר מערכה תוך שנה וללא חשיפה כלל למשבר הסאב פריים תוך כדי דיווחים על רווחים רבעוניים.

 

מנית הבנק CIBC ( סימול CM ) איבדה 50% מערכה תוך שנה עם חשיפה קטנה מאוד למשבר הסאב פריים. כך ניתן לבחון את מניותיהן של שאר הבנקים הקנדיים ולהגיע להחלטה מושכלת אם והיכן כדאי להשקיע.

 

הבנקים הקנדיים להערכתי מהווים הזדמנות קניה למשקיע עם ארך רוח מאחר והירידות שחוו מניותיהן הן רק אפקט שמגיע מדרום להן, מארה"ב.

 

באופן כללי, הקשר ההדוק בין קנדה לארה"ב עושה טוב לשתיהן, במקרה זה, הייתי מפריד ומציין את הקנדיים לטובה.

 

לבלוג של כלכלה להמונים

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר