מס' צפיות - 438
דירוג ממוצע -
גנבים - בבקשה תקנו!
מאת: יאיר מור 31/08/08 (02:24)

מייקרוסופט היא חברת התוכנה הגדולה בעולם - זו עובדה ידועה. אבל עם המעמד הזה בא גם חיסרון - התוכנות של מייקרוסופט הן התוכנות הנגנבות והמועתקות ביותר בעולם. מאות אלפי (טוב - מיליוני) אנשים ברחבי העולם מחזיקים עותקים בלתי חוקיים בעליל של "חלונות", "אופיס", ותוכנות אחרות של החברה, וכל ההגנות המתוחכמות שהחברה ממציאה לא עוזרות (אני, למשל, קיבלתי ממישהוא עותק לא-חוקי של "אופיס 2007", שאמנם הוכיח את עצמו כלא שווה את ההתקנה, אך בהחלט הצליח לעבוד למרות ההגנות).

 
השבוע הודיעה החברה על ניסיון חדש ל"עידוד" המשתמשים לשימוש ברשיונות חוקיים למערכת ההפעלה "חלונות XP". Windows Genuine Advantage, הכלי של החברה לבדיקת מקוריות מערכות ההפעלה המותקנות אצל הגולשים באתר החברה, יחל בקרוב לנסות ולהטריד את גנבי המערכת ע"י ניקוצים קטנים ומעצבנים (כמו פקאצות, לא?). התוכנה תשתול את עצמה (כנראה החל מאתמול - יום חמישי) במסגרת העדכונים לחלונות XP, והיא צוידה בכל הכלים ההכרחיים ע"מ לדעת בוודאות האם מערכת ההפעלה שלכם מקורית.

 

 
אם תמצא התוכנה את מערכת ההפעלה שלכם כזיוף - היא תפצח מייד בסדרת עינויים סיניים. היא תהפוך את רקע שולחן העבודה שלכם לשחור, וגם אם תנסו לשנות אותו חזרה - הוא ייתאפס וישחיר כל 60 דקות. הודעה חצי-שקופה (בתמונה) תוצג בתחתית המסך, מעל מגש המערכת, ותודיע לכם ש"נפלתם קרבן לזיוף תוכנה". לא מדובר בהטרדות שממש מפריעות לשטף העבודה - רק תזכורות בולטות-לעין, כדי ש"לא תפספסו", לדברי החברה. כמו כן, גם התראות בזמן כיבוי והדלקת המחשב ינסו לשכנע אתכם (מה זה פה, בחירות?) לקנות מערכת הפעלה מקורית של מייקרוסופט. ורק להזכירכם - XP כבר לא נמכרת, כך שאם המצפון באמת יעיק עליכם, תצטרכו לעבור ל"ויסטה" הנוראית.

 
האם עוד מישהוא חוץ ממני חושב שזו מלחמה בתחנות רוח באמצעות התחפשות לרוח רפאים?

 

לבלוג של יאיר מור

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר