מס' צפיות - 684
דירוג ממוצע -
הדרך של ישראל אל עבר מעצמה כלכלית
מספר שלבים בהם צריכה לנקוט ישראל על מנת להפוך למעצמה כלכלית. שלב א' שיעור ראשון- "בריחת הכספים".
מאת: בריטמר 30/08/08 (20:19)

מדינת ישראל הינה מדינה ענייה בה אזרחים עשירים- זוהי ההגדרה בכל אופן. במדינה עניה הממשלה נופלת כשהיא מנסה להעביר תקציב, כי אין כסף וכולם צריכים כסף. וכשצריך לחלק כלום להרבה, מגיעים למבוי סתום. מדינת ישראל צריכה להשקיע בתקציב השנתי במגוון רחב מאוד של ענפים- חינוך, תברואה, סיעוד, תחבורה, ביטחון וכו'. כשאין כסף הכל מקרטע- כמו שרואים היום- חינוך לא משהו, בתי חולים צולעים, ומחסור כבד בתקציב הביטחון.

 

מה שהמדינה צריכה לעשות על מנת לצאת ממצב הביש הזה הוא לדאוג לייצור ולייצוא, ולצמצם את בריחת המוחות, בריחת הכספי ואת הייבוא- עד כמה שאפשר. בריחת הכספים מתחילה באזרח הקטן- קניית מוצרים מחו"ל מוציאה כסף אל מחוץ למדינה, כסף שלא חוזר. במקרים רבים הכסף בורח למדינות אוייב.

 

1) כך למשל כשאתם קונים סיגריות ונרגילות, כן כן, סיגריות ונרגילות- הטבק ושאר החומרים מיוצרים בארצות ערב, בד"כ ע"י אנשי טרור או מקורביהם, ואולי זה נשמע קצת מוגזם אבל כשאתם קונים סיגריה אתם מקבלים את הכסף שלכם בחזרה- בתור פצצות על מחבלים, טילי נ"ט, ושאר אמל"חים.

 

2) כשקונים סמים- חלקים גדולים מהכסף מגיעים בעקיפין לחוליות טרור ואף לארגונו של בן לאדן.

 

3) וברמה גדולה יותר- הנפט שאנחנו מבזבזים בכמויות כ"כ גדולות, הדלק ושאר תוצריו- מגיע ישירות למדינות אוייב- בגלוי או בנסתר. כספים רבים מועברים מכספי המדינה לגורמים עוינים עפ"י חוק. המספרים הם גבוהים ביותר ופוגעים ישירות בתקציב המדינה:

 

4) קצבאות הילדים- על כל ילד מקבלת משפחה, נניח, 140 שקל בחודש, כשעוד לא חישבנו את מענקי הלידה. בואו עכשיו נחשב כמה מקבלת משפחה בת 15 ילדים. תוציאו מחשבונים, יוצא 2100 לחודש. 25,200 לשנה.

 

בואו עכשיו ניזכר בציבור מפוקפק מאוד בדמות ערביי ישראל- אלה שמדי פעם דואגים להזכיר לנו בצד של מי הם- כשהדוג' האחרונה לכך הייתה פיגוע הדריסה בירושלים. נניח שיש בארץ מיליון (ויקיפדיה: כמיליון ומאה אלף איש) ערבים כאלה. נניח שיש 50 אלף משפחות שמקבלות קצבאות ילדים. 1,260,000,000 (!) כמיליארד ורבע שקל בשנה נזרק לעבר אויבינו. לא כולם אויבים שלנו במוצהר. לא כולם שונאים אותנו. אבל הם בהחלט אויבים שלנו ברמה הדמוגרפית. תפנימו- מיליארד ורבע, וזה רק סעיף אחד שלנו. תארו לעצמכם כמה הכסף הזה יכול לעזור לחולים וכו'. הסכומים גדולים בהרבה.

 

אבל בואו נלך על המינימום, כי אם נחשב את המס' המדויקים נחטוף שבץ וחבל. נניח שנפנה את אותם הסכומים אל עבר חיילינו המסיימים את מסלולם, ובאים להקים משפחה בישראל. במקום להתלבט אם ללדת 2 או 3 כי אין כסף, ניתן להם להתלבט אם ללדת 6 או 7. רק ככה ננצח דמוגרפית. נניח שנפנה אות לתקציב הביטחון בתור משכורות לחיילי הקבע- הרבה יותר אנשים איכותיים יישארו ולא יפזלו לכסף הגדול שיש בחוץ, והצבא יתועל.

 

הפתרון לבעיה הזו- בריחת כספים- הוא במערך הסברה גדול ואיכותי שיסביר לכל אחד שמעבר לבריאות שלו, כשהוא קונה סיגריה/ נרגילה/ סמים הוא דופק גם את המדינה. בנוסף, הטלת מס עצום על הנ"ל וצמצום הבעיה. העברת חוק שמבטל את קצבאות הילדים והפיכתן למענקי ילודה לבוגרי הצבא. ובדחיפות- הקמת משרד ליצירת מדיניות המדינה בנודע לתחבורה- מעבר למכוניות הפועלות על גז, רכבות מהירות ומדויקות הפועלות על טכנולוגיות חדישות ועתידניות, פיתוח שיטות חדשות ליצירת אנרגיה, והטלת מיסים כבדים על דלק ומוצרי נפט. עד כאן על בעיית בריחת הכספים. בפעמים הבאות על שאר הבעיות.

הכותב הוא בלטמר בריטו, חובב ספורט ופוליטיקה שאוהב לפרשן כל דבר בתחומים האלו

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר