מס' צפיות - 305
דירוג ממוצע -
שמור על כספך מחוץ למגדל
סיפור אישי על השקעה בתוכנית חסכון לא מניבה הכוללת ביטוח, ועל הקושי לפדות אותה.
מאת: עד 120 30/08/08 (11:19)

לפני 15 שנה החלטתי לפתוח תכנית חסכון ל-18 שנה, הכוללת כיסויי ביטוח לבתי שרק נולדה.

 

כמו לכל אם טרייה זה נשמע לי מחייב ואפילו אחראי, למרות שהידע שלי בביטוח שאף לאפס, סוכן הביטוח הצליח לנסוך בי ביטחון ולשכנע אותי שאין עסקה טובה מזו.

 

בחלוף השנים, ראיתי שאין לי צורך בכיסויים הביטוחיים (רובם נכללו בהרחבות של קופות החולים) והחלטתי להשאיר רק את תכנית החיסכון.

 

לפני כחודשיים, ביוני 2008 החלטתי להתכונן לבאות ולבדוק מה נצבר בתוכנית של בתי. להפתעתי הגמורה , נצברה בה הקרן בלבד. לא אגזים אם אומר שגם לנציגה שנתנה לי מענה הדבר היה תמוהה, היא ביקשה יום-יומיים לבדוק את הנושא. הבירור, כמתבקש בחברות הגדולות, ארך שבוע ובסופו קיבלתי תשובה חד משמעית : "זה מה שיש".

 

אני מודעת לכך שכצרכן קטן ואנונימי אין לי כוח ללחום במפלצות שגדלו כאן ללא הגבלה (מדובר אגב בחברת המגדל), ביקשתי למשוך את הכספים. לפחות תחזירו את מה ששילמתי.

 

גם זה הסתבר לא צעד פשוט, אחרי הכול הם לא מכירים אותי, ולמרות שהם גובים ממני באופן סדיר כל חודש תשלום ישירות מחשבון הבנק (האם זה לא מעיד על חברות עתיקת יומין?), אני חייבת להוכיח עכשיו שזו אני ולא בטעות מישהי אחרת שהחליטה להוליך אותם שולל.

 

את מסמכי הבקשה למשיכת הכספים חייבים להעביר בדואר (כן, כן, הפקס לא מספיק טוב למקרים כאלה) רצה הגורל ודווקא בסוף יוני רשות הדואר התחילה לשבות, ושוב אני והמסמכים שלי המתנו בסבלנות.

 

בתחילת יולי קיבלתי סוף סוף הודעה מחב' המגדל שהבקשה שלי נקלטה, ושאת הכספים אוכל לקבל תוך חודש ימים. כמה משמח, אחרי כל ההפסד הזה אולי עוד אספיק לסגור את הכסף בבנק ולקבל כמה אחוזים אבודים עליו. הרגשת הקלה מסוימת הצליחה לאזן את הדיסוננס שלי, אבל לא לאורך זמן..

 

לבירוקרטיה יש קצב משלה, בתחילת אוגוסט הסתבר שהמדד עוד לא ידוע ולא ניתן לשחרר את הכספים. הטרוף התחיל למפמפם בי, מה עוד הם רוצים ? חשבתי לעצמי, לנסות להקטין בעוד קצת את הקצת שהם מחזירים לי? אבל כלום לא הואיל, והטרוף נשאר מנת חלקי.

 

התחלתי להתקשר כל יום, ואחרי הזהות ממושכת (שכבר למדתי בע"פ) קיבלתי תשובות מעודדות מהנציגים בקשרי לקוחות, אחד הבטיח להעביר את הבקשה לראש צוות, האחר הבטיח לזרז את העניין וכד'.

 

לאחראי על נציגים החביבים לא הצלחתי להגיע, איתו ניתן לשוחח רק אם הוא מאשר מראש את השיחה, ולמה שירצה לשוחח איתי? גם אני במקומו לא הייתי רוצה.

 

אחרי שכבר פורסם המדד (שירד כמובן) בחברת המגדל יצאו לחופשה מרוכזת, ולא היה מי שיחתום על השק שלי. אחרי שהם חזרו מהחופשה הסתבר שסבב החתימות לוקח לפחות שישה ימים, זאת הפתעה ששומרים במגדל לסוף, לכשיגמרו כל התירוצים .

 

עכשיו סוף אוגוסט, מחרותים מתחיל ספטמבר, והשק שלי עוד לא מצא את דרכו אלי.

 

חשבתי להקדים את הימים הנוראים וכבר בימים אלה לעשות חשבון נפש, כי הרי אני זו שאשמה בכל הסיטואציה הזאת, אני זו שנכנסתי לעסקה שלא דקדקתי בבדיקת פרטיה, ולא הבנתי בזמנו שכסף יקר עבורו עבדתי קשה (קשה מאד) לא יניב את התשואות לטובת בתי אלא לטובת חברות ביטוח מדושנות שאינן יודעות שובע ממלאכת העושק של מבוטחיה.

 

על טעויות משלמים, והתעריף על טעויות בחב' המגדל גבוהה, ראו הוזהרתם !

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר