מס' צפיות - 708
דירוג ממוצע -
חדשות חומרה: מטען הנטען בעזרת הליכה
אם אתם מחפשים דרך לתרום לאיכות הסביבה, לחסוך בצריכת החשמל וגם לשמור על כושר, כדאי לכם לקרוא על המטען החדש מבית M2E Power. מטען זה מאפשר לכם לטעון טלפונים סלולאריים באמצעות הליכה רגילה. ומה בעתיד? גם המכוניות נכנסות לתחום!
מאת: טור אורח 26/08/08 (02:00)

מאת: מערכת pCon

 

חברה בשם M2E Power פיתחה מטען לסוללות הנטען בעזרת הליכה ותנועה. המטען יוכל לטעון מכשירים אלקטרוניים, כאשר שש שעות הליכה יספיקו לשעה שלמה של דיבור בטלפון הסלולארי. המטען עובד על סוללת ליתיום, בתוספת של מגנטים, כך שבעת התנועה נוצרים שדות מגנטיים סביב הסלילים וטוענים אותם באנרגיה.

מוכן בתיק

לפי M2E Power, את המטען ניתן לחבר גם לחשמל, כמו כל מטען אחר. המטען קטן מספיק לנשיאה בתיק, כך שבזמן הליכה או כל פעילות נמרצת אחרת ניתן להוציאו ולהטעינו. המטען יאפשר לטעון מלבד טלפונים סלולאריים גם גאדג'טים קטנים אחרים. המטען כולל סוללת ליתיום שמסביבה סלילים ומגנטים. בזמן ההליכה, נוצרים שדות מגנטיים סביב הסלילים ומטעינים אותם באנרגיה.

את המטען ניתן יהיה לחבר גם לחשמל, בעת הצורך, או לשאת אותו בתיק ולטעון אותו כאשר בכוונתכם להתחיל ללכת. המטען יאפשר טעינה של טלפונים סלולאריים וגאדג'טים קטנים, וחברות סלולאר אחדות כבר הביעו עניין ביצירת טלפון סלולארי עם מטען שכזה מובנה בתוכם.

אין ספק שהמגמה ה"ירוקה" ממשיכה לצבור תאוצה, והמטען הזה יכול לתרום לא רק למי שרוצה לחסוך בחשמל ובכסף, אלא גם למי שרוצה לתרום לסביבה, מאחר וסוללות (בעיקר סוללות של טלפונים סלולאריים) יוצרים פסולת אלקטרונית רבה.

ברכבים ובצבא

בינתיים, נאלץ לחכות, מאחר וב-M2E Power מתכננים לשווק את המוצר רק בשנה הבאה, ואת הטלפון הסלולארי עם המטען המובנה בתוכו רק בעוד שנתיים. עם זאת, בחברה בודקים גם אפשרות של טעינת סוללות ברכבים - בעיקר רכבים חשמליים והיברידיים, אשר יוכלו לנצל את תנועת המגבים להארכת טווח הנסיעה שלהם. הצבא האמריקני כבר העניק לחברה מענקים על מנת שתבדוק אפשרות של בניית מכשירים כמו משקפי ראיית לילה שייטענו בתנועה.

 

פורסם באתר pCon החדש! - המלצות, אתרים, הכרזות ומאמרים, על מחשוב ואינטרנט http://www.pcon.co.il/v5/ArchiveMore.asp

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר