מס' צפיות - 616
דירוג ממוצע -
IBM: תא זיכרון קטן ב-22 ננומטר
ב-IBM הודיעו על פיתוח והתחלת ייצור של שבב זיכרון מסוג SRAM בטכנולוגיית 22 ננומטר, הראשון מסוגו בטכנולוגיה זו. מי עזר ל-IBM? למי יש אינטרסים להצליח עם התא החדש והשבב החדש? ואיך כל זה קשור לאינטל?
מאת: טור אורח 20/08/08 (03:34)

מאת: מערכת pCon

 

חברת IBM, בשיתוף פעולה עם AMD, Toshiba, Freescale, STMicroelectronics וה-CNSE (הקולג' למדעים ננו-טכנולוגיים ולהנדסה באוניברסיטת ניו-יורק), הודיעה על ייצור שבב זיכרון מחשב בטכנולוגיית 22 ננומטר. מדובר בשבב מסוג SRAM (או Static Random Access Memory), הראשון מסוגו בעולם בטכנולוגיית 22 ננומטר. גודל התא הוא 0.1μm², מה שהופך אותו לתא הקטן בעולם שייוצר באופן מלאכותי, קטן אף מעובי שערה.

בדרך ל-22

שבבי SRAM הנם מהירים יותר, אך גם יותר מורכבים משבבי RAM דינאמיים, ומשמשים בדרך כלל כבאפרים של זיכרון להתקני אחסון שונים והתקנים פריפריאליים. ב-IBM מאמינים כי שבבי ה-SRAM הקטנים יותר יסמנו את הצעד הראשון לכיוון פיתוח מעבד ב-22 ננומטר, מה שיאפשר שבבים דחוסים ומהירים יותר הצורכים פחות חשמל.

גודל תאי ה-SRAM, אשר מהם מורכב שבב ה-SRAM, הנו גורם חשוב בהקטנת השבבים. למרות שהדור הבא בייצור שבבים מבוסס על טכנולוגיית 32 ננומטר, הרי שעל מנת לעבור ל-22 ננומטר צריך תא ה-SRAM להיות קטן ככל האפשר.

תחרות צמודה?

ב-IBM מקווים להתחרות באינטל, ומאחר ו-AMD (אחת משותפותיה של IBM בייצור ה-SRAM) היא אחת המתחרות העיקריות של אינטל, השתיים מקוות לנצח בקרב זה. עם זאת, בינתיים הפתרונות של אינטל בתחום אמורים להגיע קצת לפני הפתרונות של IBM הנמצאים כעת רק בשלב הפיתוח.

 

פורסם באתר pCon החדש! - המלצות, אתרים, הכרזות ומאמרים, על מחשוב ואינטרנט http://www.pcon.co.il/v5/ArchiveMore.asp

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר