מס' צפיות - 1041
דירוג ממוצע -
אינטרנט מואצת בעזרת חומר-על?
חומר על ההופך חומרים אחרים לשקופים או בלתי נראים? נשמע כמו מדע בדיוני. אבל זה בדיוק מה שפיתחו מדענים מאוניברסיטת ברקלי. חומרי העל האלה יכולים לא רק להפוך חומרים אחרים לשקופים, אלא גם להאיץ את מהירות תעבורת המידע באינטרנט. לא ייאמן!
מאת: טור אורח 19/08/08 (00:20)

מאת: מערכת pCon

 

מדענים מאוניברסיטת ברקלי הודיעו כי גילו "חומר על" בעזרתו ניתן להפוך חומרים לשקופים. לגילוי זה עשויה להיות משמעות גם בהאצת לאינטרנט, ובעיקר להאצת החיבור לאינטרנט. המדענים מברקלי מתכננים להציג מידע לגבי החומר המיוחד בכתבי עת מדעיים מובילים, כמו Nature ו-Science, שם יסבירו כיצד חומר זה עובד.

חומרי על

המדענים מברקלי הודיעו כי חומרי העל שפותחו, להם הם קוראים Metamaterials, מסוגלים לבצע הסטה של האור ופיצולו לתדרים שונים. פיצול זה יאפשר האצה של מהירות העברת המידע באינטרנט. פיצול האור יתבצע בעזרת שבבים זעירים, אשר ישולבו במחשבים המתבססים על תקשורת אופטית, ויאפשרו יצירת אינטרנט מהירה ויציבה מאי-פעם.

תעבורה למרחקים ארוכים באינטרנט נעה באמצעות כבלים מסיב אופטי, המסוגלים להעביר מידע בערוצים שונים כתדרים שונים של אור, אך סיגנלים אלה מוחלפים מאור לאימפולסים חשמליים ולהיפך, מה שגורם להאטה מסויימת ולאובדן של זמן יקר - כרגע, שלב הפרדה והחלפה זה הוא האיטי ביותר. שלב זה דומה להעברת מכתב באמצעות מטוס, ואז העברתו מיד ליד בסניף הדואר המקומי לפני העלאת המכתב על מטוס אחר להשלמת המסע ליעדו.

מכופפים את האור

מה שהמדענים מברקלי מציעים כעת הוא היכולת לשלוט באור ולהאיץ רשתות אופטיות. בעזרת Negative Refraction מצליחים חומרי העל לכופף את האור ולפצלו לתדרים בזמן התנועה. מצב זה יאפשר ביטול של אותו שלב איטי, ותעבורה מהירה וקבועה של מידע באינטרנט.

 

פורסם באתר pCon החדש! - המלצות, אתרים, הכרזות ומאמרים, על מחשוב ואינטרנט http://www.pcon.co.il/v5/ArchiveMore.asp

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר