מס' צפיות - 6763
דירוג ממוצע -
הום סנטר - שמן מנוע, אזהרה!
מאת: הצרכן 17/08/08 (01:59)

אחד המוצרים שאנו רוכשים באופן תדיר, אם זה במוסך או בתחנות דלק ואפילו במרכולים וחנויות לצרכי בית. הוא שמן מנוע. לרובנו, כמעט לכולנו אין שמץ של מושג בקשר לאיכויות וסוגי השמנים שמוכרים לנו.

 

אנחנו נכנסים לתחנת דלק, המתדלק בודק את גובה הנוזל באגן השמן, קובע חצי ליטר שמן ודוחף לנו שמן כאוות נפשו או מה שמעסיקיו הורו לו למכור. כנ"ל המצב במוסכים, אין לנו אפשרות לדעת איזה שמן מנוע דחפו לנו בטיפול האחרון.

 

בעשורים האחרונים מאז שאוטו דיפו נכנסו לשוק, אפשר להשיג שמן מנוע בחנויות רבות אפילו במרכולים שכונתיים. ושוב אנו ההדיוטות רוכשים שמנים לרכבינו היקרים, מבלי להבין מה בדיוק דחפנו למנוע הרכב. כמובן שרוכלי ישראל, מנצלים את התמימות וחוסר הידע שלנו ומוכרים לנו בדרך כלל שמן זול שממש לא מתאים לרכבים שעדיין על הכביש.

 

הבוקר בהום סנטר, נתקלתי בשמן מנוע שממותג ע"י הום סנטר וממולא ע"י חברת דלקול. השמן הוא בצמיגות של 15W40, עד כאן הכול בסדר. על השמן מופיעות האותיותSF . האותיות הללו נלקחו מהתקן האמריקאי לשמנים והם מלמדות שהשמן הזה מתאים לרכבי בנזין בלבד שיוצרו לפני שנת 1989. השמן הנ"ל הוא זול עם מעט מאד תוספים ואינו מתאים לרוב הרכבים הנוסעים על כבישינו.

 

להום סנטר זה אינו מפריע, הם דוחפים את השמן הזה, עורמים אותו במבצע בדרך לקופות ואין סימן המלמד את לקוחות הרשת על איכות השמן ולמי הוא מתאים. הום סנטר היא רק סימפטום, כל הרשתות בארץ נוהגות באופן זהה. העיקר למקסם רווחים ומחזורים, קצת הגינות כלפי הלקוח התמים, זה לא בא בחשבון.

 

המלצה: בכל ספר רכב מופיע דרישת איכות השמן המתאים לרכב.כדאי להתייעץ עם המוסכים המורשים. השקיעו 2` דקות, רשמו את סוג השמן הדרוש וסעו לשלום. 

 

לבלוג של הצרכן 

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 5 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
כל הכבוד! תודה רבה ל"ת
17.08.08 (15:31)
2.
כל הכבוד
אילנה 05.08.09 (20:14)
3.
לא צריך להגן על הצרכן מהכל
נו באמת 16.11.09 (17:50)
4.
ל- 3
עידן 19.12.09 (13:31)
5.
הום זבל
אבי 18.02.21 (10:19)