מס' צפיות - 692
דירוג ממוצע -
במה משקיעים הגורואים?
מאת: xinvestor 09/08/08 (23:11)

סיקרתי כאן בעבר אתרים (נוסחת הקסם ו-StockScouter) שמציעים כלים ממוחשבים לאיתור מניות מומלצות עפ"י שיטות כאלה ואחרות. אתר מעניין נוסף שיכול לשמש לאותה מטרה הוא gurufocus.com, רק שכאן הרעיון הוא שונה - לא מדובר בכלי מסוים אלה במידע מפורט לגבי תיקי ההשקעות של משקיעים מפורסמים.

 

כאשר אנו מחפשים מניות ראויות להשקעה תמיד כדאי להצליב מידע ממספר מקורות, ואחד מהם הוא לבדוק מה עושים משקיעים שכבר הוכיחו את עצמם. אתר גורו פוקוס מאפשר זאת - האתר עוקב אחרי הפעולות של גורואים מפורסמים ותיקי ההשקעות שלהם. הוא מספק כלים שונים כגון הצגת מספר הגורואים שמשקיעים במניה מסוימת, משקלי הסקטורים בתיק של כל גורו ועוד.

 

בנוסף, האתר מכיל מידע לגבי כל גורו ופילוסופיית ההשקעה שלו. כלומר כאשר בוחנים תיק השקעות מסוים ופעולות אחרונות שבוצעו בו, ניתן לעשות זאת בהקשר של פילוסופיית השקעה מסויימת ולכן זהו כלי לימודי-מעשי ממעלה ראשונה.

כמו באתרים דומים נוספים, שירותים מסויימים הם בחינם ושירותים אחרים דורשים הרשמה ותשלום. לדוגמא, ללא הרשמה ניתן לצפות בפעולות קניה/מכירה בהשהייה של 1-3 חודשים. ע"י הרשמה ניתן לצפות בפעולות כמעט בזמן אמת או בהשהייה של מספר ימים. ההרשמה מאפשרת גם שימוש בכלים נוספים שמאפשרים הסקת מסקנות לגבי מגמות בשוק. אך גם בחינם ניתן למצוא באתר מידע רב ומעניין.

 

האתר כולל כמובן גם מידע על ההשקעות של וורן באפט האגדי, המשקיע המצליח בהיסטוריה. על סמך מידע זה אני מוסיף לדף המניות המומלצות (שכולל מניות נבחרות המומלצות ע"י מקורות שונים) מניות נבחרות מתוך הפורטפוליו של באפט.

 

לבלוג של xinvestor

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
המלצה דבילית
פרח הסלע 10.08.08 (15:03)