מס' צפיות - 488
דירוג ממוצע -
MIT: נירוונה של אנרגיה
האם בקרוב נוכל כולנו להשתמש באנרגיית השמש בעלויות נמוכות יותר וביעילות גבוהה מבעבר? מדענים ב-MIT מאמינים שכן. האם הצמחים יודעים את התשובה? קבלו את התשובה (אולי) לכל הבעיות: מימן!
מאת: טור אורח 08/08/08 (02:38)

מאת: מערכת pCon

 

מדענים מ-MIT מאמינים כי גילו את אותה "נירוונה של אנרגיה" שאנשים חיפשו במשך שנים. התשובה שלהם פשוטה: מימן. לפי המדענים הללו, שעה אחת ביום של אור שמש הנופל ישירות על הקרקע מספיק על מנת לספק לאנושות אנרגיה לשנה שלמה! הבעיה כרגע, מעבר ליעילות נמוכה של הפאנלים הסולריים ועלות גבוהה של המרכיבים העשויים מסיליקון, היא שאחסון סולארי לאורך זמן הוא בדרך כלל בלתי-יעיל ויקר.

מפצלים מים

המערכת שמתכננים ב-MIT תוכל לספק חשמל לבית ישירות מאנרגיה סולארית באמצעות תאים פוטו וולטאים (סוג של תא הממיר אור לחשמל); כל האנרגיה העודפת תיאסף ולא תאוחסן, אלא תשמש לפיצול מולקולת מים למרכיביה: שני אטומי מימן ואטום אחד של חמצן.

התהליך כולו - שקיבל את ההשראה מתהליך הפוטוסינתזה בצמחים - דורש בדרך כלל קטליסטים יקרים וערכי pH גבוהים. עם זאת, הקטליסט החדש קל להקמה, ויכול לעבוד בכל בית בטמפרטורת חדר, עם pH נייטרלי.

בתהליך אלקטרוליזה, קטליסט אחר יהיה אחראי ליצירת גז חמצן מהמים, וקטליסט אחר ייצר את המימן. החמצן והמימן ישולבו מאוחר יותר בתא דלק אשר יאפשר לייצר חשמל לבית במהלך הלילה, כאשר אין אנרגיה סולארית.

קפיצת ענק

לתגלית החדשה של המדענים מ-MIT יש משמעות אדירה לדרך בה אנחנו צורכים חשמל ומנצלים אנרגיה, וכבר כונתה על ידי מומחים שונים כ"קפיצת ענק" בחקר האנרגיה הנקייה. האם אכן נשתמש בשיטה זו בעתיד הקרוב? אין לדעת, אך בינתיים תוכלו לצפות בסרט המסביר כיצד זה עובד באתר GoodCleanTech.

 

פורסם באתר pCon החדש! - המלצות, אתרים, הכרזות ומאמרים, על מחשוב ואינטרנט http://www.pcon.co.il/v5/ArchiveMore.asp

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר