מס' צפיות - 597
דירוג ממוצע -
משרד התקשורת: 1-700 לא רק לבזק
לאחר שנים של מונופול, מכריזים כעת במשרד התקשורת כי גם חברות חוץ מבזק יוכלו להציע שירות 1-700, המאפשר לעסקים להציע ללקוחותיהם שיחה לפי עלות של 3.5 דקות, ללא קשר לאורך השיחה. מה עוד מחדש משרד התקשורת?
מאת: טור אורח 31/07/08 (00:28)

מאת: מערכת pCon

 

משרד התקשורת הודיע כי יאפשר בקרוב גם למתחרותיה של חברת בזק להציע שירות 1-700 לעסקים. מדובר בשירות המאפשר לעסקים להעניק ללקוחותיהם את האפשרות לטלפן אליהם בעלות שיחה של 3.5 דקות, גם אם השיחה מתארכת מעבר למספר דקות זה. במקביל, ערך משרד התקשורת שימוע בנושא כמה שירותי חיוג מיוחדים, מעבר לשירות 1-700.

מעודדים תחרות

כרגע, בזק היא החברה היחידה המציעה שירות שכזה, אך בעתיד הקרוב יוכלו גם הוט ו-012 להציע את השירות. במשרד התקשורת מאמינים כי שירות זה יאפשר הגברת התחרות בין ספקיות הטלפון הנייח, ועקב כך יוביל גם להוזלת המחירים.

ההסדר לא חל על מנויי ספקיות תקשורת סלולאריות. מנויי חברות סלולאריות יחוייבו בתעריף שיחה מלא בעת חיוג למספר 1-700, והחברות הסלולאריות לא יוכלו לגבות תעריף מיוחד על שיחות למספרי 1-700.

הכללים החדשים שקבע משרד התקשורת בנושא נקבעו מתוך ראייה כוללת של כל תחום שירותי המספור המיוחד (כולל שיחות חינם למספרי 1-800) ושירותי מספר מקוצר לעסקים (כוכבית וארבע ספרות).

מכרז בקרוב

במקביל, פרסם משרד התקשורת מסמך המתייחס לטכנולוגיית ה-WiMax הנייד, והכריז על כניסה של שני מפעילי תקשורת חדשים, אשר יספקו גם אינטרנט וגם שיחות. המכרז על תדרי הטכנולוגיה אמור להיפתח עוד השנה, כאשר היתרון הראשון הוא של חברת 012 סמייל.

 

פורסם באתר pCon החדש! - המלצות, אתרים, הכרזות ומאמרים, על מחשוב ואינטרנט http://www.pcon.co.il/v5/ArchiveMore.asp

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר