מס' צפיות - 907
דירוג ממוצע -
מנוע חיפוש חדש וקולי - גוגל בבעיה?
מנוע חיפוש חדש הוקם, תחת השם Cuil, ומקימיו (אשר רבים מהם עובדים לשעבר של גוגל) מכריזים כי הוא עושה עבודה טובה יותר בחיפוש מגוגל. מה מציע מנוע החיפוש החדש? ולמה נצטרך לחכות עוד קצת עד שנוכל להשתמש בו?
מאת: טור אורח 29/07/08 (02:42)

מאת: מערכת pCon

 

כמה עובדים לשעבר מגוגל הקימו מנוע חיפוש חדש בשם Cuil (מבוטא כמו Cool), אשר אמור להיות יעיל אף יותר ממנוע החיפוש של גוגל. לפי מקימיו, יוכל מנוע החיפוש החדש לאנדקס מהר יותר חלקים גדולים מהרשת, לאחר שכבר סרק 120 מיליארד דפים, בזכות פריצת דרך טכנולוגית ושינוי שיטת החיפוש.

מביאים ניסיון מגוגל

אחד ממקימי מנוע החיפוש החדש, טים קוסטלו, היה אחראי בעבר להקמת ה-Web Fountain, כלי המנתח חיפושים ברשת של IBM. אשתו, אנה פטרסון, הייתה ארכיטקטית של האינדקס TeraGoogle ועיצבה גם מנוע חיפוש למסמכים עבור חברת Recall.

עובדים נוספים מגוגל שהצטרפו לפרוייקט Cuil כוללים את ראסל פאוורס ולואי מונייה. מונייה היה אחראי לעיצוב של מנוע החיפוש של eBay, והיה גם אחראי לטכנולוגיות במנוע החיפוש AltaVista ובאתר BabeFish.

מנוע החיפוש Cuil מציע חיפוש שונה מעט מהשיטה של גוגל: ב-Cuil מחולקות תוצאות החיפוש לקבוצות של אתרים המסודרים לפי נושאים וקטגוריות, באופן המאפשר לגולש לארגן את התוצאות בהתאם לקטגוריה שמתאימה לו.

יתרון נוסף שמציע ה-Cuil קשור לנושא הפרטיות: עם כל הרעש סביב העובדה שגוגל שומרת מידע אישי על גולשים והיסטוריית חיפוש, חשוב לציין כי ב-Cuil לא עושים זאת כלל.

בעיות בדרך

יש רק שתי בעיות: הבעיה הראשונה והעיקרית היא שכרגע אתר Cuil לא עובד בגלל עומס של גולשים - בעיה שמקימי מנוע החיפוש יצטרכו לפתור במהירות אם ברצונם להצליח בתחרות מול גוגל ומנועי חיפוש פופולאריים אחרים. הבעיה השנייה רלוונטית יותר לגולש הישראלי, והיא שכרגע ניתן לחפש ב-Cuil רק באנגלית, ובהמשך במספר שפות אירופאיות (לא, ישראל אינה חלק מאירופה...).

 

פורסם באתר pCon החדש! - המלצות, אתרים, הכרזות ומאמרים, על מחשוב ואינטרנט http://www.pcon.co.il/v5/ArchiveMore.asp

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר