מס' צפיות - 402
דירוג ממוצע -
ההתבכיינות של העסקים ו-SPAM
מאת: חץ בן חמו 29/07/08 (02:29)

בדיוק קראתי את הכתבה ב-YNET על מסיבת העיתונאים של מס' נציגי עסקים קטנים בנוגע לחוג למניעת הספאם.

 

הנה תמונת מסך קטנה של כמות ה-SPAM שקיבלתי לאחת מתיבות המייל שלי ב-4 ימים האחרונים. את כתובת המייל הזו לא מסרתי לאף אתר בתהליך רישום. כמו שאפשר לראות, יש שם 360 הודעות דואר זבל, עם מגוון הצעות פיקטיביות של משכנתא, כדורים "תואמי" ויאגרה, רמאויות מניגריה, הצעות למסאג', ספא ועוד כהנה וכהנה שטויות, הן בעברית והן באנגלית.

 

האם נרשמתי לבקש מידע על אחד מהשירותים? לא. האם התעניינתי באחד מהשירותים? גם לא, ואני משער שרבים מהקוראים כם גם לא ממש התעניינו בדברים אלו.

 

אז מה עושים חברות קטנות רבות? שוכרים כל מיני חברות קיקיוניות אחרות שנותנות שרותי "דואר שיווקי", ואותן חברות קיקיוניות מפעילות שיטות שונות כדי לסרוק אתרים ולמצוא כתובות אימייל על מנת "להפציץ" את הגולשים התמימים במיילים פרסומיים שמלכתחילה אותם גולשים לא רוצים. הם מוסיפים בסוף הההודעות מעין "התנצלות" בנוסח "מסר זה נשלח אליך בברכה. אם ברצונך לגרוע את עצמך ניתן לעשות זאת באמצעות המסגרת עם המעטפה ועמך הסליחה". תלחץ על המסגרת ומה יקרה? אותה חברה קיקיונית נבזית תבין שזו כתובת מייל אמיתית, שבהחלט שווה להמשיך ולהפציץ אותה בעוד דואר זבל, ואז נראה את הגולש היקר מצליח לצאת מהפצצת דואר הזבל. בד"כ הפתרון היחיד הוא כתיבת "חוק" (תלוי בתוכנת הדואר) או הסתמכות על תוכנות ושירותים של צד ג' כדי לבדוק אם דואר נכנס הוא דואר זבל או לא.

 

עסקים קטנים יקרים, שיטת ה"דואר שיווקי" כבר לא עובדת כמעט. GMAIL ושרותי דואר גדולים אחרים יודעים כבר לזרוק אוטומטית את המסר השיווקי שלכם לפח, ואנשים פשוט לא מסתכלים בפח, וכך השקעתכם הולכת לפח.

 

מי שמעוניין בלפרסם את העסק הקטן שלו, שימצא לעצמו את המקום והדרכים. יש לגוגל שיטות שונות, ישנם המון אתרים המפרסמים כל מיני שרותים ואפשר לפרסם את העסק הקטן שם. לדחוף לי בלי רשותי את אותו "דואר שיווקי" רק יגרום לי להתעצבן עליכם ואז לא תהיה לי שום כוונה גם בעתיד להשתמש בשירותכם. הרחקתם עוד לקוח פוטנציאלי ואני בטוח שרבים אחרים מרגישים גם כך.

 

אז מר וייס היקר, אלו הם הנעליים שלי ואני בטוח גם של רבים אחרים. תתחשב בנו!

 

לבלוג של חץ

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
כתבת נכון. דואר זבל זו חוצפה אמיתית
לירן 30.07.08 (14:08)