מס' צפיות - 437
דירוג ממוצע -
גוגל חופרת מול מייקרוסופט
מאת: יאיר מור 24/07/08 (02:06)

אתר "טק-קראנץ`" מדווח שגוגל נמצאת בשלבים אחרונים של מו"מ מול הנהלת "דיג" (המקור לרעיון ה"היט" של תפוז), בדרך לצירוף האתר הפופולארי לארסנל של "גוגל ניוז".

 
"דיג", שהוקם ע"י קווין רוז, הוא אתר אליו הגולשים מעלים תוכן מאתרים אחרים, ומעניקים להם נקודות בדמות "דיגים". ככל שאייטם מסויים מקבל יותר הקלקות בפחות זמן - כך הוא יופיע גבוה יותר בעמוד האתר. כך, בעצם, נוצרת פלטפורמה שבה הגולשים עורכים את התוכן, במעין אתר חדשות לכל נושא שיעלה על הדעת.

 
הידיעה על הרכישה המתקרבת מגיעה לאחר שבמארס דיווח טק-קראנץ` על השיחות בין האתרים, וזכה להכחשות נמרצות מכל הכיוונים. כמובן, יכול להיות שהסיבה האמתית להכחשות היא מייקרוסופט - כל ההכנסות של דיג עד היום, כ-11 מיליון דולר, באו מחוזה פרסום של שלוש שנים עם מפלצת התוכנה. אם אכן תקנה גוגל את דיג, יפוצץ הדבר את החוזה עם מייקרוסופט.

 
בינתיים נמשך המשא ומתן על הצעתה של גוגל - כ-200 מיליון דולר - והיא צפויה להיחתם תוך שבועיים באם לא תנסה מייקרוסופט לקנות את האתר בהצעה נגדית.

 
כמו כן, ממשיכה גוגל בניסוי-כלים של ממשק-חיפוש המבוסס על רעיון הניקוד של "דיג" ו"AfterVote", המדרג את תצאות החיפוש על פי העדפות הגולשים.

 

לבלוג של יאיר מור

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר