מס' צפיות - 1836
דירוג ממוצע -
יו-טיוב לא סופר
מאת: יאיר מור 22/07/08 (00:41)

אז נכון שיש לכם חשבון ביוטיוב, ונכון שאתם מעלים אליו מאות סרטונים חסרי פשר ומקשרים אליהם מכל אתר אפשרי, ונכון שנרשמתם לתכנית התשלומים של האתר (שמשלמת לכם אפילו פחות מ"תפוז"), ונכון שצפו בסרטונים שלכם 1001 חברים נאמנים, ואתם יושבים מול המחשב ומחכים לצ`ק מגוגל... אבל לא בטוח כלל שאתר הוידאו הענק מודע לעובדה שמגיע לכם כסף.

 
גולש ערני גילה בסוף-השבוע האחרון כי למרות שסרטון שלו הופיע באתר גדול ונצפה כ-15,000 פעם, במונה הצפיות של יוטיוב (שקובע כמובן לגבי התשלומים) נספרו רק 1,000 צפיות (תודו שאפילו לעומת ההבדלים במונים של תפוז - זה מוגזם). הוא שלח מייל לצוות האתר, וגם קיבל תשובה די מפתיעה:

 
"תודה על מכתבך. ברצוני ליידע אותך, כי כאשר הוידאו נצפה בתוך אתר אינטרנט שאיננו יו-טיוב עצמו, הצפיה אינה נחשבת למונה הצפיות של האתר. לעומת זאת, אם משתמש ילחץ על הוידאו באתר החיצוני ויופנה לתוך יו-טיוב, עצם ההקלקה על הוידאו (ללא קשר לצפיה) תחשב במונה הצפיות."

 
כך כתבה לו שווטה (איזה מן שם זה, לעזאל?!), בשם האתר. בפיסקה נוספת היא ציינה כי יכול להיות שלמונה לוקח זמן להתעדכן (גם בתפוז מתלוננים על כך לא פעם), ותודה על הסבלנות, בלה-בלה-בלה.

 
מלבד הידיעה המרגיזה כי צפיות בסרטונים דרך אתרים אחרים לא נספרות, והקלקות ללא צפיה כן נספרות (נחשו מה יביא לכם יותר), הובהר במייל נוסף לצוות אתר "טק-קראנץ`", שפרסם את הידיעה, כי הסיבה שהסרטונים לא נספרים היא שהם משולבים באתרים החיצוניים בשיטת "אוטופליי", כלומר: נגינה אוטומטית, ללא פעולת בקשה של הגולשים. מדובר בבלוף מוחלט, מאחר ולפי בירור של האתר עולה כי גם כאשר משלבים סרטון באתר חיצוני בשיטה הדורשת מהגולש לבקש במפורש את נגינת הוידאו, ההפעלות האלו עדיין לא נספרות (אם כי האתר מציין שהם לא יכולים להוכיח שלא מדובר בהבנה לא נכונה שלהם את הסטטיסטיקות ביוטיוב).

 
ועל זה כבר נאמר, הושר וסופר: "כמה פעמים ספרת עד עשר?"

 

לבלוג של יאיר מור

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר