מס' צפיות - 523
דירוג ממוצע -
יושב בסן פרנסיסקו ומוחק סיסמאות
מנהל רשת ממורמר בסן-פרנסיסקו החליט, לפי החשדות, ליצור לעצמו סיסמא מיוחדת שתאפשר לו גישה בלעדית למערכת השולטת בתעבורת המידע בעיר, ובכך לפגוע בעבודה הסדירה בעיר. האם זה יכול לקרות גם בארגונים בארץ? אתם יודעים את התשובה...
מאת: טור אורח 19/07/08 (01:24)

מאת: מערכת pCon

 

אי שם בסן-פרנסיסקו הרחוקה, החליט טרי צ'יילדס (Terry Childs), מנהל רשת מחשבים הראשית בעיר, לנקום במעבידיו ובעיר כולה, והחל למחוק סיסמאות. הסיפור התחיל בגלל חשש (כנראה מוצדק) של צ'יילדס כי יש כוונה לפטר אותו, והמשיך בסיפור מוזר מאד, אך כזה שיכול להתרחש בכל ארגון בישראל אם לא ניזהר.

סיסמא סודית

צ'יילדס יצר לעצמו סיסמא סודית לעצמו, ולמעשה סגר את שאר העיר מחוץ למחשב. לפי החשדות, צ'יילדס פגע במערכת החדשה של העיר, בה נשמרות אלפי רשומות, כולל כתובות דוא"ל חשובות וסודיות, קבצים הכוללים מידע על שכר עובדי העיר ומסמכים חשובים של מערכת אכיפת החוק בעיר.

החשוד יצר סיסמא המאפשרת לו גישה בלעדית למערכת, וכאשר נתפס סירב לתת את הקוד המתאים למשטרה, גם לאחר שבמשטרה הזהירו אותו כי ייאסר. צ'יילדס יושב כעת בכלא, עם ערבות גבוהה במיוחד בסך 5 מיליון דולר (בערך פי חמש מגובה הערבות של רוצחים...). בינתיים, טוען צ'יילדס כי הוא אינו אשם.

עובדים לתקן את הבעיה

המערכת המדוברת משמשת לחבר מחשבים שונים בין בניינים ברחבי העיר. נכון לעכשיו, המערכת מתפקדת כרגיל, אך ללא גישה אדמיניסטרטיבית, ולכן ללא אפשרות לבצע שינויים ועדכונים. כרגע עובדים בעיר ביחד עם Cisco במטרה לפתוח את הבעיה, אך כל פתרון ידרוש החלפת חומרה, וצפוי לעלות כ-250,000 דולר.

 

פורסם באתר pCon החדש! - המלצות, אתרים, הכרזות ומאמרים, על מחשוב ואינטרנט http://www.pcon.co.il/v5/ArchiveMore.asp

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
איזה גבר :) כל הכבוד
לירן 19.07.08 (06:35)