מס' צפיות - 492
דירוג ממוצע -
מחיר הספאם: שנתיים וחצי מאסר
תושב ניו-יורק נשלח לשנתיים וחצי מאסר לאחר ששלח מעל 1.2 מיליון הודעות ספאם. איך הפיל אותו סוכן פדראלי? כמה שניות מקבלים על כל הודעת ספאם? והאם מדובר בעונש מוגזם?
מאת: טור אורח 17/07/08 (11:15)

מאת: מערכת pCon

 

אדם ויטלי, תושב ניו-יורק, יישלח לשנתיים וחצי מאסר, לאחר שהודה באשמת שליחת דואר זבל לכ-1.2 מיליון מנויים של AOL. הבחור בן ה-27 הצליח לעקוף את מנגנון הסינון של ספקית האינטרנט AOL, ובשנה שעברה הודה בשליחת הספאם. כעת, מצא אותו בית המשפט הפדראלי במנהטן אשם, ומעבר למאסר נגזר עליו לשלם ל-AOL פיצויים בסך 183,000 דולר. השותף של ויטלי, טוד מולר, נשלח כבר בנובמבר למאסר של שנתיים ושלושה חודשים.

22 הרשעות קודמות

סוכן ממשלתי היה האדם שהפיל את אדם ויטלי. הסוכן ביצע עימו עסקה, לפיה ויטלי ישלח ספאם המפרסם תוכנת אבטחה, תמורת 50 מרווחי מכירת המוצר. לויטלי, כך מסתבר, יש גם עבר עשיר, כולל 22 הרשעות קודמות, ואפילו הפעלת רשת זנות באינטרנט.

"שליחת דואר זבל היא מעשה פלילי", אמר השופט, והוסיף כי "לא מדובר במשחק ילדים של נער". ויטלי התחייב כי אם תינתן לו ההזדמנות, לא יחזור על הפשע, הביע חרטה עמוקה, ואמר כי הוא למד את הלקח שלו.

65 שניות לספאם

למרות שהמשפט לא התייחס ל-22 ההרשעות הקודמות של ויטלי, אין ספק כי העונש היה חמור גם בגלל ההרשעות הללו. חישוב תקופת המאסר נעשה לפי 65 שניות בכלא על כל דואר זבל ששלח ויטלי. עדיין, נראה שויטלי יצא בזול, לאחר שבמרץ השנה נשלח ספאמר לתשע שנות מאסר.

 

פורסם באתר pCon החדש! - המלצות, אתרים, הכרזות ומאמרים, על מחשוב ואינטרנט http://www.pcon.co.il/v5/ArchiveMore.asp

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
היה איזה טוקבקיסט אחד בוואלה!
יותם ברגר 18.07.08 (21:08)