מס' צפיות - 483
דירוג ממוצע -
רעיונות לצרכנות נכונה
מאת: הצרכן 17/07/08 (09:29)

משקה קל - אתם מיובשים, עוצרים בתחנת הדלק הקרובה, נכנסים לחנות הנוחות, ניגשים למדף המשקאות הקרים. אוספים בקבוק שתיה משלמים 7.90 ש"ח וממשיכים בדרככם. המלצה: במקום בקבוק שתיה אישי המכיל 330 או 500 מ"ל. קנו בקבוק של ליטר וחצי. מחירו בחנות הנוחות הוא 9.90 ש"ח בדרך כלל. הפרש המחיר בהחלט  משתלם .  

 

תדלוק רכבים - עכשיו כשמחיר הדלק והזהב כמעט שווים. כדאי להקפיד על מספר כללים שיעזרו לכם לחסוך כמה שקלים בתדלוק. המלצה: שימו לב שאתם מתדלקים ברציף של השרות העצמי. יש תחנות רבות שקשה להבדיל בהן בין השרות העצמי לשרות המלא. הפרש המחיר הוא 20 א"ג לליטר בממוצע. בימים חמים אלו מומלץ לתדלק בלילה. בשעות החום האידוי של הבנזין הוא גבוה למדי. הקפידו על לחץ אויר תקין בגלגלים, זה יחסוך לכם עוד כמה שקלים כל חודש. במידה ויש לכם נגישות לאחת מתחנות התדלוק הפרטיות  במפעלים או קונצרנים גדולים. נצלו זאת.  החסכון הוא משמעותי.  

 

כרטיס אשראי או מזומן - המלצה זו מכוונת בעיקר לדור הצעיר. מנסיון אישי. בשנים הראשונות כשהפרוטה לא מצוייה בכיס. שימוש מרובה בכרטיס אשראי, הוא גורם מס` אחד להגדלת ההוצאות הלא נחוצות במשפחה. כרטיס האשראי נותן תחושה שאין גבול ליכולת הכספית שלנו. ואנחנו משתעבדים לתשלומים אין סופיים בסכומם ובאורכם. המלצה: הקציבו סכום מזומן להוצאות השוטפות. הטמינו את כרטיס האשראי עמוק בכיסכם. וראה זה פלא. לא תופתעו שנית בעשירי לחודש. סביר להניח שישאר לכם עודף בסוף כל חודש.  

 

אתרי השוואת מחירים - גם אני חוטא מידי פעם בגלישה באתרים העוסקים בהשוואת מחירים של מוצרים ושרותים. יש לזכור שבאתרים הללו ובראשם זאפ. חברה החפצה שמוצריה יוצגו שם, משלמת למפעילי האתר עבור החשיפה. לכן אין סיכוי שהשוואת המחירים תהיה מדוייקת. זה כלי טוב אבל לא מהימן.    

 

משוב אגף הפיקוח - גם היום הגיע לממלכה מכתב הדומה למכתב ממשלתי, אבל כל מטרתו היא להפיל אתכם בפח. כדי שתצטרפו לתכנית נופש לכל החיים שלא תסלחו לעצמכם באם תצטרפו אליה. השליכו לסל וחסל. 

 

לבלוג של הצרכן 

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר