מס' צפיות - 3679
דירוג ממוצע -
גוגל מציגה עולם וירטואלי חדש
ה-Lively הוא שירות חדש עבור חדרי צ'ט מבית גוגל, המאפשר למשתמשים לבחור לעצמם דמויות וליהנות מעולם וירטואלי של ממש. מה התועלת שלו לארגונים? ולמה בגוגל קוראים ל-Lively ''פרוייקט 20%''
מאת: טור אורח 14/07/08 (01:44)

מאת: מערכת pCon

 

חברת גוגל השיקה שלשום שירות צ'ט מקוון בשם Lively, אשר המשתמשים בו יכולים לבחור דמויות (Avatars) המייצגות אותם, ולנוע בחדרים תלת-ממדיים אותם ניתן להטמיע באתרי אינטרנט מגוונים. למעשה, ניתן לומר שמדובר בעולם וירטואלי חדש, כזה שעשוי בהחלט להתחרות בעולמות וירטואליים כמו Second Life מבית Linden Labs.

הורדה בקלות

האם יש ל-Linden Labs מה לדאוג? ייתכן מאד, מאחר ואחד היתרונות שיש לגוגל הוא שאין צורך בתוכנה נפרדת על מנת להשתמש ב-Lively, וכל שהמשתמש צריך הוא דפדפן, והורדה של תוסף קטן מאתר Lively. בעזרת השירות יוכל המשתמש לעצב בעצמו את החדרים בצ'ט, להוסיף סרטוני וידאו ותמונות.

אמנם מדובר בצ'ט ובעולם וירטואלי, אך חשוב להבין כי לשירות יש פוטנציאל אדיר למשתמשים פרטיים וגם לארגונים, ויכולת לשנות את הדרך בה אנשים מתקשרים ביניהם. שירות ה-Lively לא רק יהפוך את חדרי הצ'טים לתלת-ממדיים ואינטראקטיביים, אלא יאפשר לארגונים לבצע ועידות ופגישות באינטרנט בקלות, ממש כאילו נסעת בעצמך לפגישה חשובה בארצות הברית.

פרוייקט 20%

חברות רבות כבר משתמשות ב-Second Life כפלטפורמה לסחר ושיווק, עם חנויות וירטואליות המוכרות מוצרים של ממש באתר עצמו. נראה כי גם Lively יאפשר שירותים דומים. בגוגל מגדירים את ה-Lively כ"פרוייקט 20%", בהתאם לפילוסופיה של החברה, לפיה עובדים צריכים לבלות לפחות יום אחד בשבוע בעבודה על נושאים שאינם קשורים בהכרח לעבודתם.

 

פורסם באתר pCon החדש! - המלצות, אתרים, הכרזות ומאמרים, על מחשוב ואינטרנט http://www.pcon.co.il/v5/ArchiveMore.asp

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר