מס' צפיות - 769
דירוג ממוצע -
והפעם: iPhone, ריבוי משימות, ותמיהות
מאת: חץ בן חמו 13/07/08 (08:48)

ביום ו' אפל התחילה למכור את מכשיר ה-iPhone דור 3 למכירה בחו"ל אצל ספקי הסלולר (כמובן שאצלנו עדיין לא) והחלטתי להציץ קצת במערכת שלו. אחרי הכל, אפל טוענים שהגירסה הנוכחית יכולה לפעול יותר שעות מהמתחרים במצב של דור 3.

 

הסקירות של וולט מוסברג על האייפון וסקירות אחרות הראו שבקשר לסוללה, אין ממש לאפל מה להתגאות. חלק מהסוקרים הצליחו להעביר יום עבודה שלם בלי שהסוללה (שכמובן במקרה של APPLE לא ניתנת להחלפה!) תתרוקן, וחלק הגיעו למצב שבאמצע היום הם היו צריכים לחבר את המכשיר לטעינה כי הסוללה הסתיימה.

 

אחד ממנהלי הפיתוח ב-APPLE טען שהם השיגו חסכון משמעותי ב-IPHONE כי הם ביטלו את עניין הריבוי משימות. בהתחלה הוא הציג תמונה של Task Manager ב-Windows Mobile (שזה באמת היה נראה מגוחך.. אם אדם לא יודע מהם שמות התוכנות זה יראה לו ג'יבריש והוא עלול גם "להרוג" את תוכנת קבלת השיחות.). הוא גם טען שאין צורך בריבוי משימות (מיד אסביר).

 

התירוצים האלו נשמעו לי מוזרים ולכן החלטתי לעשות ניסוי פשוט. יש לי טלפון נוקיה E61, והחלטתי שבמשך שבוע שלם ירוצו בו 6 אפליקציות במקביל ואני לא אסגור תוכנות אלא אשתמש ביכולות של הנוקיה כדי לעשות switch לחזור למצב הרגיל מבלי "להרוג" את האפליקציות הפתחות, וכל זאת כדי לראות האם הסוללה תיגמר יותר מוקדם.

 

שבוע חלף והתוצאה שראיתי היא חד משמעית: אין שום הבדלים. אם הייתי ב-11 בלילה רואה 4 (מתוך 5) קווים, גם עכשיו אני רואה 4 מתוך 5 קווים, ובכל התוכנות שהשארתי פתוחות השתמשתי, בין אם זה היה IM, בין אם זה דפדוף WAP, אופרה מיני, לוח פגישות, פנקס, אנשי קשר, ולפעמים היסטוריה של שיחות.

 

אז מה קורה אם לדוגמא מישהו ישלח אליך הודעה דרך תוכנת IM כלשהי (שמשום מה APPLE לא כוללים הפעם)? אה, שאלה טובה ול-APPLE יש פתרון מיוחד: שרת שמותקן אצל הספק הסלולרי שלך יעביר מעין "הודעה" לאייפון שלך עם תוכן של ההודעה לאפליקציה, כך שאם תרצה לקבל את ההודעה, תצטרך שהאפליקציה תיפתח, תקבל את ההודעה ותגיב, ולאחר מכן התוכנה צריכה להיסגר אם לדוגמא קיבלת שיחת טלפון באייפון.

 

כלומר המצב ללא הריבוי הוא משהו כזה: נניח שאתה גולש להנאתך בטלפון כאשר מתקבלת לה שיחה. אם תענה, הדפדפן יסגר. אין לך אפשרות לעשות SWITCH לטלפון, לשוחח ולחזור לדפדפן לאותה נקודה שהיית בה, אלא האפשרות היחידה שלך בעצם היא שאתה תעבור לשיחה והאייפון יסיים את הגלישה שלך.

 

מה אם היית באמצע הורדת קובץ חשוב? שיחה דרך Meebo או כל שרות IM והתקבלה שיחה? ביי ביי לשיחת ה-IM שלך. הטקסט ישמר (אם השרות תומך בכך), אך האפליקציה תיסגר בזמן שאתה עובר לשוחח. כותב מייל חשוב? אם התוכנה לא יודעת לשמור מיידית טיוטה, הלך הטקסט שכתבת ברגע שאתה עובר לשיחה.

 

למה? כי אפל בטוחים ש"זה חוסך סוללה", למרות שבד"כ אפליקציות שרצות ברקע בד"כ לא ממש חונקות את המעבד והיה ניתן לקבוע "חוקים" כלשהם שבזמן הריצה ברקע התוכנה לא תדרוש מעל X אחוזים ממשאבי המערכת, אבל אפל החליטו להרוג את זה לגמרי.

 

ומה אם חס ושלום הטלפון שלך לא ממש נמצא עם SIM של חברה שממנה נרכש המכשיר (נניח קנית ב-EBAY יד שניה), או שאתה לא נמצא בחבילת גלישה של אייפון אצל הספק הסלולרי שלך? עכשיו "תיענש" כפול: לא תקבל שום הודעה מאפליקציות רשת כמו IM (שתומכות אייפון) ואחרות, וכמובן לא יהיה לך Visual Voice Mail.

 

נוקיה עושים זאת בפשטות בכל סדרת ה-60 שלהם, והחלפת משימות בנוקיה זה עניין של לחיצה ארוכה על כפתור ובחירת האפליקציה שרצה (כולן מופיעות עם אייקון ושם התוכנה) עם החיצים. מדוע אפל לא יכלו לשלב זאת?

 

אייפון מכשיר מאוד נחמד, אבל אני לא מעוניין לסגור את האפליקציות שאני משתמש ברגע זה רק בגלל שקיבלתי שיחה! יש באייפון מעבד מודרני ומספיק זכרון בכדי להתמודד יפה מאוד עם ריבוי משימות ובניגוד להצהרת אפל, אני ממש לא רואה איך ריבוי משימות מרוקן את הסוללה. בשבילי ריבוי משימות זה דבר מאוד חשוב, ואם אפל לא רוצים לתת לי את זה (אלא דרך שרות צולע לחלוטין) אני מעדיף להיות עם נוקיה מאשר עם אייפון.

 

לבלוג של חץ

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
תודה על המידע חסכת לי זמן וקניה ל"ת
zvidoc 13.07.08 (10:09)